Wszyscy antykwariusze i bukiniści w jednym miejscu – Krakowski Kiermasz Książki powraca!

Kupowanie książek online ma swoje plusy, ale nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z drukiem, a także z ludźmi, dla których literatura to całe życie! Już w weekend 18-19 lipca od godz. 10.00 do 20.00 antykwariusze, księgarze i bukiniści otworzą nowy sezon cyklicznych kiermaszów na placu św. Marii Magdaleny. Na świeżym powietrzu przedstawią najciekawsze okazy ze swoich bogatych kolekcji oraz będą zachęcać do spędzenia miło czasu w jednym z najurokliwszych zakątków Starego Miasta. I przede wszystkim – do uzupełnienia biblioteczek!

Antykwariat Abecadło, Szafa Pełna Książek, Antykwariat Hulaj Pole, American Bookstore, Suszek Books, zaprzyjaźnieni katowiczanie z 451 stopni, a także Świat w Tunelu działający na co dzień w przejściu podziemnym na wysokości Domu Handlowego „Jubilat” oraz bukiniści znani z niedzielnych poranków przy Hali Targowej – oferta książek z drugiego obiegu na Krakowskim Kiermaszu Książki zapowiada się jak zawsze znakomicie! Ideą kiermaszu organizowanego od 2016 roku jest popularyzacja książek i czytelnictwa wśród dużych i małych odbiorców, a także przypomnienie o bogatych tradycjach antykwarycznych pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO.

I jeszcze jedna dobra wiadomość – podczas kiermaszu będzie można usiąść na leżakach i w tych relaksujących warunkach napić się kawy oraz zjeść lody z rowerowej kawiarni Bike Café.

Uczestnicy najbliższych Kiermaszów:

Suszek Books
American Bookstore
Antykwariat Hulajpole
Antykwariat PiBook
Świat w Tunelu
Antykwariat 451 stopni
• Grzegorz Łabuda
• Robert Gardas
Szafa Pełna Książek
• Biblioteka Domowa – Wojciech Pasternak
Fankomiks
Antykwariat Abecadło

Do zobaczenia 18 i 19 lipca na placu św. Marii Magdaleny!

Krakowskiemu Kiermaszowi Książki patronuje kampania informacyjno-społeczna „Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków”. W ramach działań realizowanych w czasie akcji Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowego zapraszają do ponownego odkrywania piękna naszego miasta oraz spacerowania śladem tematycznych tras, które można znaleźć na stronie Krakow.Travel. Szczegóły kampanii można znaleźć na stronie www.badzturysta.pl. Zachęcamy także do zamieszczania w mediach społecznościowych zdjęć oraz materiałów ze spacerów oraz oznaczania ich hashtagami #badzturysta, #zwiedzajkrakow oraz #badzturystawswoimmiescie, a także tagowania profili wydarzenia i kampanii (Facebook: Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków; Instagram: @BadzTurysta).

Kiermasze organizuje Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Informacje o kolejnych weekendach z Krakowskim Kiermaszem Książki będą ukazywać się na naszej stronie.