Wieczór literacki z autorem Miasta cieni

24 stycznia o godz. 19:00 zapraszamy do Klubo księgarni na Kazimierzu (ul. Berka Joselewicza 9) na wieczór literacki z Łukaszem Tylkiem – krakowskim autorem, którego debiutancka powieść Miasto cieni niedawno ukazała się na rynku. Miasto cieni to powieść fantasy z wątkami kryminalnymi, której akcja toczy się w Krakowie. Wyraźnie widać w niej echa twórczości J. R. R. Tolkiena, a w warstwie sensacyjnej – A. Christie i A. Conan Doyle’a. Inspiracje klasyką literatury dopełnia zafascynowanie autora mitologiami. To książka pełna emocji i znaczeń.

Podczas spotkania Łukasz Tylek opowie m.in. o swoich inspiracjach i nowych planach.

Kraków, XXVII wiek. Świat po wielkiej wojnie cofnął się do wieków średnich. Jednym z siedmiu miast, które przetrwały apokalipsę, jest Kraków. Zbliżają się wybory. Wójt Bronimir musi zmierzyć się z silnym kontrkandydatem, bogatym i wpływowym wielmożą ze wschodu. Kampanię utrudnia mu tajemnicza śmierć jego przyjaciela, kupca Marvina. O pomoc w rozwiązaniu sprawy prosi prywatnego detektywa Lossemila Neirę, „specjalistę od trudnych spraw”. Pozornie łatwe dochodzenie prowadzi do misternie zaplanowanego spisku, który zagraża całemu miastu. Lossemil będzie musiał się zmierzyć z siłami przekraczającymi ludzkie pojęcie, ale dla ocalenia miasta jest w stanie poświęcić własną duszę.

Łukasz Tylek – ur. 1985, mieszka w Krakowie. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Trenuje sporty walki oraz siatkówkę. Uwielbia samotne wędrówki, dzięki którym ucieka od miejskiego zgiełku. Jedną z jego największych pasji jest broń biała i wszystko co z nią związane. Interesuje się także astrofizyką, futurologią, survivalem, demonologią i mitologiami. Miasto cieni to jego debiut. (Źródło: www.literatura.gildia.pl)