ŚWIĘTO REPORTAŻU ZNÓW W KRAKOWIE!

FESTIWAL REPORTAŻU „NON-FICTION” PO RAZ TRZECI W KRAKOWIE!

Warto zarezerwować pierwszy weekend lipca na spotkania z polskimi i zagranicznymi reporterami. Tematem trzeciej edycji festiwalu jest MIASTO. W tym roku poza blokami tematycznymi, które znamy już z poprzednich edycji (literatura, radio, film, fotoreportaż), pojawił się także blok edukacyjny (Akademia NON-FICTION), warsztatowy (Laboratorium Reportażu z Marcinem Kąckim) i – po raz pierwszy w historii festiwalu – muzyczny (Piernikowski).

Blok literacki: Filip Springer (co się stało z polskimi miastami?), Katarzyna Boni (miasto-obóz dla uchodźców), Rana Dasgupta (Delhi, stolica ze złota i snu), Aleksandra Łojek (Belfast, miasto tragicznych różnic), Marcin Kącki (miasto: tajemnica bolesna), Beata Chomątowska (podróż po blokowiskach Europy), Francesco M. Cataluccio (Czarnobyl – domy bez ludzi), Paulina Wilk (miasta przyszłości), Marek Szymaniak (polski rynek pracy), Ola Synowiec (współczesny Meksyk), Joanna Czeczott (Petersburg pełen paradoksów); Agata Grabowska, Katarzyna Gałek, Marcin Goczur, Karol Rubinkiewicz (projekt Instytutu Reportażu Światła małego miasta).

Radio: blok śląski – Anna Dudzińska (górnicy z perspektywy Dubaju), Ewelina Kosałka-Passia (tajemnice Będzina z 1944 roku); blok wschodni – Małgorzata Nobel-Dybaś (historia rodziny, bloku, regionu, kraju).

Fotoreportaż: Damian Lemański Lunik IX (życie na romskim osiedlu w Koszycach); Anna Kłosek, Damian Chrobak UN-POSED NY (ludzie, detal i ruch nowojorskiej ulicy); Magdalena Wdowicz-Wierzbowska (portrety polskich reporterek).

Blok filmowy: Lidia Duda – od reportażu do dokumentu.

Reportaż: Nie zgadzam się na świat, w którym żyją moi bohaterowie,

Dokument: Uwikłani. Akademia NON-FICTION (Pawilon Wyspiańskiego, pl. Wszystkich Świętych 2): prof. Kazimierz Wolny-Zmorzyński, prof. Igor Borkowski, Marek Miller, Julianna Jonek, prof. Jacek Wasilewski, Dawid Serafin.

Blok muzyczny: trwamy w mieście. Piernikowski.

Dyskusja: Świat bez fikcji – praca po polsku. Dyskusja z udziałem Adriany Rozwadowskiej (Gazeta Wyborcza), Olgi Gitkiewicz (Nie hańbi) i Marka Szymaniaka (Urobieni).

Festiwal NON-FICTION jest pierwszym w Polsce wydarzeniem dedykowanym w całości reportażowi. Udział w festiwalu jest bezpłatny (z wyjątkiem koncertu, bilety dostępne w aplikacji Going).Ogłoszenia, biogramy i szczegółowy program na festiwalowym facebooku i www.nonfiction.pl. Organizator: Stowarzyszenie Re-prezentacje.

Festiwal Reportażu NON-FICTION 6–8 lipca 2018 Kraków, Tytano (ul. Dolnych Młynów)

Zdjęcie edycji: Damian Chrobak