Spotkanie z Asli Erdoğan: Stypendystką ICORN w Krakowie

W ramach Festiwalu Interkulturalia zapraszamy na spotkanie z Asli Erdoğan, turecką pisarką i dziennikarką, niestrudzoną działaczką praw człowieka, 18 pazdziernika o godz. 17:00 w Spółdzielni „Ogniwo” Kraków.

W swoich książkach i artykułach Asli podejmuje takie tematy, jak przemoc ze strony państwa, dyskryminacja i łamanie praw człowieka, prawa kobiet. W obronę wolności angażuje się już od 1993 r., wskutek czego była prześladowana, niejednokrotnie zwalniana z pracy. Represje zmusiły ją do emigracji, na której spędziła kilkanaście lat. Od lipca 2015 r. Asli mieszka w Krakowie na stypendium w ramach sieci ICORN.

Rozmowę z Asli o jej pobycie w Krakowie, doświadczeniach podczas emigracji (tych przyjemnych i nieprzyjemnych) oraz koncepcji domu, korzeni i narodu poprowadzi Konrad Pędziwiatr.

Organizatorami Programu Międzynarodowej Sieci Miast Uchodźstwa ICORN w Krakowie są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Stowarzyszenie Willa Decjusza, które realizuje program stypendium i zapewnia miejsce pracy twórczej.

Organizatorami spotkania są Stowarzyszenie Interkulturalni, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz Stowarzyszenie Willa Decjusza.

Więcej o ICORNie tutaj