Spacer literacki szlakiem Leopolda Tyrmanda | 26.09, godz. 10.00

Czy w Krakowie można odnaleźć ślady Leopolda Tyrmanda? Przecież był on piewcą podziemnej i chuligańskiej Warszawy, a jego powieść „Zły” jest bodaj najlepszym powojennym portretem tego miasta. Tyrmand w Krakowie jednak bywał – współpracował przecież najpierw z redakcją „Przekroju”, później „Tygodnika Powszechnego”. Przyjaźnił się ze Stefanem Kisielewskim. Przyjeżdżał na Krakowskie Zaduszki Jazzowe, ściągając za sobą tłumy zauroczonych nim studentek warszawskiej ASP.

Warto zatem przemierzyć Kraków szlakiem Leopolda Tyrmanda i dać się porwać atmosferze tamtych czasów, nie tylko przy okazji jego roku. Spacer literacki szlakiem autora „Złego” poprowadzi 26 września o godz. 10.00 Agnieszka Konior.

Rezerwacja: spacery@miastoliteratury.pl

Przypominamy, że zgodnie z regulaminem jedna osoba może zarezerwować maksymalnie dwa miejsca. Liczba uczestników z uwagi na bezpieczeństwo została jeszcze bardziej ograniczona. Prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od siebie (minimum 1,5 m). Przypominamy też o obowiązku zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki lub przyłbicy.

Więcej informacji o spacerach znajdziecie TUTAJ.