Spacer literacki szlakiem Haliny Poświatowskiej

30 marca 2019, godz. 16:00
Zapisy: spacery@miastoliteratury.pl

Drugi z cyklicznych spacerów literackich w tym sezonie (organizowanych w każdą ostatnią sobotę miesiąca) poświęcony będzie Halinie Poświatowskiej. Poetka była leczona na serce w tutejszych Klinikach Uniwersyteckich. Po powrocie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie przeszła operację i odbywała rekonwalescencje, zamieszkała w Krakowie, w słynnym Domu Literatów przy ulicy Krupniczej 22. Był to krótki, ale bardzo intensywny okres w jej życiu, w którym nie dała schorowanemu sercu odpocząć. Nie tylko tworzyła i zdobywała wiedzę (podczas studiów filozoficznych na Uniwersytecie Jagiellońskim), ale także romansowała i zachłannie korzystała z tego co dawał jej los, często kosztem zdrowia. Uczestnikom przedstawimy mniej znaną twarz poetki: odważnej buntowniczki, łamiącej konwenanse i przekraczającej granice, próbującej wyciągnąć od życia jak najwięcej.

Wstęp na spacer jest wolny, jednak ze względu na duże zainteresowanie konieczna jest wcześniejsza rejestracja. Wszystkich chętnych do udziału w spacerze szlakiem Haliny Poświatowskiej 30 marca prosimy o wysyłanie zgłoszeń drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona, więc nie warto zwlekać!

Oprowadza: Agnieszka Konior

Dołącz do wydarzenia na Facebooku>>
Czytaj więcej o spacerach literackich>>