Spacer literacki śladami Młodej Polski

28 lipca (sobota), godz. 17:00

Jeśli Młoda Polska, to Kraków. Jeśli Kraków, to spacery. Leniwe albo literackie. A może leniwy  spacer literacki śladami Młodej Polski? Kraków stanowił centrum rozwoju życia literacko-artystycznego Młodej Polski. To tutaj  mieszkali, tworzyli i upijali się poeci i pisarze. Upijali, a następnie wywoływali liczne skandale, do szewskiej pasji doprowadzając ustatkowanych krakowskich mieszczan.

W ramach spaceru literackiego szlakiem Młodej Polski przywołamy tamtejszą atmosferę.  Odwiedzimy „synagogę szatana”, czyli mieszkanie Stanisława Przybyszewskiego, „szafirową pracownięStanisława Wyspiańskiego oraz Teatr im. Juliusza Słowackiego, który dziś stoi zupełnie niepozornie, raczej z dala od afer i społecznych napięć, ale ma swoją niechlubną przeszłość, wszak powstał kosztem skanalizowania miasta. Gdy już poczujemy ducha epoki  i zmęczymy się spacerowaniem, przyjdzie czas na niepowtarzalną okazję odwiedzenia   najsławniejszej w świecie polskiej kawiarni artystycznej – Jamy Michalika, gdzie kieliszkiem absyntu wzniesiemy toast Eviva l’arte! (wersja tylko dla dorosłych). Jeśli spacerować, to po młodopolsku, jeśli pić, to absynt z Przybyszewskim. Do zobaczenia!

Udział w literackich spacerach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona.