Spacer literacki śladami Młodej Polski: 27.04

📅 27.04 (sobota)
⏰ 16:00-17:30

Jeśli Młoda Polska, to Kraków. Jeśli Kraków, to spacery. Leniwe albo literackie. A może leniwy spacer literacki śladami Młodej Polski? Kraków stanowił centrum rozwoju życia literacko-artystycznego Młodej Polski. To tutaj mieszkali, tworzyli i upijali się poeci i pisarze. Upijali, a następnie wywoływali liczne skandale, do szewskiej pasji doprowadzając ustatkowanych krakowskich mieszczan.

W ramach spaceru literackiego szlakiem Młodej Polski przywołamy tamtejszą atmosferę. Odwiedzimy „synagogę szatana”, czyli mieszkanie Stanisława Przybyszewskiego, „szafirową pracownię „Stanisława Wyspiańskiego oraz Teatr im. Juliusza Słowackiego, który dziś stoi zupełnie niepozornie, raczej z dala od afer i społecznych napięć, ale ma swoją niechlubną przeszłość, wszak powstał kosztem skanalizowania miasta. Gdy już poczujemy ducha epoki i zmęczymy się spacerowaniem, przyjdzie czas na niepowtarzalną okazję odwiedzenia najsławniejszej w świecie polskiej kawiarni artystycznej – Jamy Michalika, gdzie kieliszkiem absyntu wzniesiemy toast Eviva l’arte! (wersja tylko dla dorosłych). Jeśli spacerować, to po młodopolsku, jeśli pić, to absynt z Przybyszewskim. Do zobaczenia!

Udział w literackich spacerach jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Wszystkich chętnych prosimy o wysłanie zgłoszenia drogą mailową na adres: spacery@miastoliteratury.pl. Liczba uczestników jest ograniczona.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!