Spacer literacki z Jackiem Dehnelem i Piotrem Tarczyńskim!

[ [ BRAK WOLNYCH MIEJSC ] ]

Z okazji premiery „Rozdartej zasłony” – kontynuacji bestsellerowej serii kryminalnej fikcyjnej postaci Maryli Szymiczkowej (Tajemnica domu Helclów) razem z Wydawnictwem Znak serdecznie zapraszamy na literacki spacer po Krakowie ze sprawcami całego zamieszania – Jackiem Dehnelem i Piotrem Tarczyńskim! Spacer odbędzie się 29 października (sobota) o godz. 14:00.

„Rozdarta zasłona” to jeszcze więcej sekretów skrywanych w krakowskich kamienicach, spora dawka namiętności i jeszcze większa porcja humoru. Gdzie mieszkała profesorowa Szczupaczyńska i gdzie chadzała w każdy poniedziałek, wzorem wszystkich porządnych krakowskich mieszczan? Kto i po co zamordował dziewczynę, którą wyrzuciły na brzeg wody Wisły? Zapraszamy na imaginacyjną podróż po Krakowie końca XIX wieku.

UWAGA: Każdy uczestnik spaceru może liczyć na autentyczny notes śledczy profesorowej Szczupaczyńskiej!

Kontakt i obowiązkowe zapisy: spacery@miastoliteratury.pl
Informację o miejscu zbiórki podajemy w odpowiedzi na maila ze zgłoszeniem.
Ilość miejsc ograniczona!

szymiczkowa_rozdarta-zaslona

Maryla Szymiczkowa – wdowa po prenumeratorze „Przekroju”, królowa pischingera, niegdysiejsza gwiazda Piwnicy pod Baranammi i korektora w „Tygodniku Powszechnym”. Po sukcesie „Tajemnicy domu Helclów” postanowiła związać się na stałe z kryminałem.

Marylę Szymiczkową powołali do życia:

Jacek Dehnel – pisarz, poeta, tłumacz. Laureat Nagrody Kościelskich i Paszportu „Polityki”, czterokrotnie nominowany do Nagrody Nike i dwukrotnie do Nagrody Angelus. Prowadzi bloga poświęconego międzywojennemu tabloidowi kryminalnemu „Tajny Detektyw”.

Piotr Tarczyński – tłumacz, historyk, amerykanista. Krakus od pokoleń, od dziesięciu lat na emigracji w Warszawie.

Fot. Szymon Szcześniak / Znak

Organizator: Wydawnictwo Znak