Raport z Madrytu. Iwona Zielińska-Sąsiada w #opartenafaktach | 15.04, godz. 18.00

Na ile walka z pandemią w Hiszpanii może być doświadczeniem uniwersalnym dla Europy i świata? Zapraszamy na rozmowę wokół książki Iwony Zielińskiej-Sąsiada „Raport z Madrytu”. Spotkanie otwiera cykl poświęcony reportażowi – co miesiąc będziemy nadawać prosto z Pałacu Potockich przy Rynku Głównym w Krakowie.

Zielińska-Sąsiada, Polka zamieszkała od lat w Hiszpanii, skłania czytelnika do spojrzenia na wydarzenia 2020 roku oczami innych osób oraz analizuje działania hiszpańskiej władzy w walce z pandemią. Osobiste doświadczenia autorki przeplatają się z ogólną refleksją dotyczącą – jak to się ładnie mówi – pełnych zawirowań czasów, w których przyszło nam żyć.

15 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie #opartenafaktach realizowane w Pałacu Potockich, którego gościem będzie Iwona Zielińska-Sąsiada. Rozmowę poprowadzi Aleksandra Lipczak.

Spotkanie inauguruje cykl realizowany wspólnie z KBF, operatorem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, w przestrzeni Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20. Od kwietnia do grudnia co miesiąc czekają nas spotkania wokół najnowszych polskich premier reporterskich. Kluczem wspólnym dla wszystkich spotkań będą historie, wszystkie oparte na faktach i opowiedziane przez najciekawszych polskich reporterów.

Transmisja live na profilach Non-Fiction. Festiwal Reportażu i Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz na platformie PLAY KRAKÓW www.playkrakow.com.

Iwona Zielińska-Sąsiada – absolwentka Wydziału Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Promotorka kultury, ekspert ds. Literatury i Muzyki w Instytucie Polskim w Madrycie. Studentka Polskiej Szkoły Reportażu. Publikuje w „Dużym Formacie” i „Dwutygodniku”. Pomysłodawczyni, współtwórczyni wydarzeń literackich, muzycznych i sportowych w Hiszpanii.

Aleksandra Lipczak – dziennikarka i reporterka. Publikuje m.in. na łamach „Polityki” i „Przekroju”, pisze głównie o świecie hiszpańskojęzycznym. Nominowana do nagrody Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne. Laureatka czwartej edycji Konkursu Stypendialnego im. Ryszarda Kapuścińskiego. Jej książkowy debiut Ludzie z placu Słońca (2017) został bardzo dobrze przyjęty przez czytelników i krytykę i został nominowany do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. W 2020 roku ukazała się jej druga książka, “Lajla znaczy noc”, za którą została nominowana do Odkryć Empiku. Jest stypendystką europejskiego programu dla młodych autorów i tłumaczy CELA.

Książka do kupienia pod adresem: https://postfactum.com.pl/produkt/raport-z-madrytu

#OparteNaFaktach #NadajemyZPałacu