Przed nami drugie słuchowisko „Do ucha” na antenie Radia Kraków

Fundacja Miasto Literatury i Radio Kraków przedstawiają drugie słuchowisko w cyklu „Do ucha”. 28 października 2017 o godzinie 21:05  zapraszamy na premierę słuchowiska Andrzeja Franaszka pt. „Zapasy ze światem. Podróże Zbigniewa Herberta” na antenie Radia Kraków.

„Pisząc scenariusz starałem się ukazać, jak ważnym doświadczeniem w życiu Zbigniewa Herberta była podróż. Która jest drogą do świata, do spotkania z ludzką innością, barwnością, ale też do rozpoznania samego siebie, konfrontacji ze sobą. Ostatecznie zaś staje się wędrówką na drugą – miejmy nadzieję istniejącą – stronę rzeczywistości” – mówi Andrzej Franaszek, który specjalnie dla nas napisał tekst słuchowiska.

Występują: Jan Peszek, Grzegorz Mielczarek i Hanna Bieluszko.
Opracowanie muzyczne i reżyseria: Ewa Ziembla
Realizacja dźwiękowa: Wojciech Gruszka

Słuchowisko powstało we współpracy z Fundacją im. Zbigniewa Herberta. Premiera na antenie Radia Kraków w sobotę 28  października 2017 r. o godz. 21:05. Można słuchać online lub nastawiając odbiornik na 101,6 MHz.

fb-do-ucha-herbert

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.