Promujemy krakowskich twórców i wspieramy lokalne księgarnie!

W 12 krakowskich księgarniach pojawiły się półki z książkami objętymi patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Znajdziecie na nich m.in. nagradzane i świetnie przyjęte przez krytykę debiuty Barbary Sadurskiej i Olgi Hund, nowe książki Wita Szostaka i Zośki Papużanki, biografie – choćby Olgi Boznańskiej pióra Angeliki Kuźniak oraz Marii Jaremianki autorstwa Agnieszki Daukszy – a także imponującą monografię Jacka Olczyka o kuluarach dwóch wieków życia literackiego w Krakowie.

Choć księgarnie pozostają otwarte w pandemicznej rzeczywistości, ruch praktycznie ustał. Współpracując z księgarniami w tym trudnym czasie, wspieramy je, wynajmując półki patronackie jako przestrzeń promocyjną. Naszym celem jest wspieranie wydawców, autorów i księgarzy oraz pokazanie, jak różnorodna i ciekawa jest literatura pisana w Krakowie i o Krakowie.

Kupujmy książki lokalnie! http://ksiazkanatelefon.pl

Lista księgarń, w których znajdziecie półki patronackie KMLU:

• Bonobo Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza, Mały Rynek 4
  • Cafe NOWA Księgarnia os. Zgody 7
  • De Revolutionibus Books & Café, ul. Bracka 14
  • Główna Księgarnia Naukowa, ul. Podwale 6
  • Książkoteka, ul. Rajska 3
  • Księgarnia CUD, Mały Rynek 4
  • Księgarnia Karakter, ul. Tarłowska 12
  • Księgarnia Muza II, ul. Królewska 47
  • Księgarnia pod Globusem, ul. Długa 1
  • Księgarnia Spółdzielni Ogniwo, ul. Smolki 11A
  • LOKATOR, ul. Mostowa 1
  • MOCAK Bookstore, ul. Lipowa 4

Organizatorem akcji jest KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

O programie patronackim KMLU:

W latach 2015-2020 program Kraków Miasto Literatury UNESCO objął patronatem wydawniczym blisko 200 książek autorów i autorek związanych z Krakowem oraz jego literackim dziedzictwem. Rozwinięciem programu patronackiego jest od 2020 roku Nagroda KMLU, przyznawana twórcom, tłumaczom, redaktorom i ilustratorom za nowe projekty książkowe w szeroki sposób powiązane z naszym miastem. W pierwszej edycji konkursu wyłoniono aż 41 laureatów nagrody, dodatkowo przyznano ponad 20 dodatkowych patronatów, dzięki czemu portfolio książek, dla których Kraków stanowi punkt odniesienia, bezustannie się poszerza.

Listę książek objętych patronatem wydawniczym KMLU znajdziecie TUTAJ.