grudzień 2017

Kalendarium wydarzeń literackich w grudniu 2017.

LiteraTURA to element strategii Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Wśród jej priorytetów znajdują się m. in. integrowanie różnorodnego życia literackiego, tworzenie połączeń: literatura, nowe media i przemysły kreatywne, kreowanie postaw czytelniczych, tworzenie warunków do uobecniania się literatury w przestrzeni publicznej, a także edukacja literacka. Pobierz formularz, uzupełnij i do 10. dnia każdego miesiąca prześlij do nas informację o wydarzeniu organizowanym w miesiącu następnym na adres kontakt@miastoliteratury.pl. Razem stworzymy LiteraTURĘ – wieloaspektową akcję komunikowania wydarzeń literackich w Krakowie.

Premiera „Notesu dla ludzi uczulonych na gluten i laktozę”

KTO Korporacja Ha!art
GDZIE Galeria Widna, ul. Grzegórzecka 31
KIEDY 1 grudnia 2017, godz. 18.30
OPIS
Premiera „Notesu dla ludzi uczulonych na gluten i laktozę”.

Korporacja Ha!art zaprasza na krakowską premierę najnowszej, trzeciej już książki Bolesława Chromrego „Notes dla ludzi uczulonych na gluten i laktozę” połączoną z wernisażem wystawy prac autora zatytułowanej „Zawsze nic”. Spotkanie poprowadzi Kaja Puto. Kuratorką wystawy jest Zofia Małysa.

Bajki Pod Globusem: ubieramy choinkę

KTO Księgarnia Pod Globusem
GDZIE Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1
KIEDY 2 grudnia 2017, godz. 12
OPIS
Bajki Pod Globusem: ubieramy choinkę.
Zgonie z tradycją, pierwsze grudniowe Bajki Pod Globusem poświęcone będą świątecznym przygotowaniom: ubieramy księgarnianą choinkę i szukamy lektur na świąteczne wieczory. W tym roku Święta proponujemy spędzić z Mamą Mu i Panem Wroną.Warsztaty przygotowania ozdób świątecznych poprowadzi Dorota Per z pracowni Ta Dorotka – Animacja Zabaw Dziecięcych. Nauczymy się robić dekoracje choinkowe – wyklejane bombki i renifery; każde dziecko zostawi jedną ozdobę na choince, a drugą zabierze do domu.„Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony”
tekst: Jujja Wieslander
ilustracje: Sven Nordqvist
Kolejna historia o Mamie Mu i Panu Wronie – tym razem w świąteczno-zimowej atmosferze. Czy Pan Wrona naprawdę musi sam sobie zrobić prezent pod choinkę, czy też znajdzie się ktoś, kto będzie o nim pamiętał w Wigilię?

Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie// FINAŁ

KTO Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida
GDZIE Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 5
KIEDY 2 grudnia 2017, godz. 16
OPIS
Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie// FINAŁ.
Finał projektu Alternatywny Przewodnik po Nowej Hucie, organizowanego przez Ośrodek Kultury im. C. K. Norwida. Podczas wydarzenia na os. Górali 5 odbędzie się PREMIERA PUBLIKACJI oraz BarCamp, czyli spotkanie przedstawicieli nowohuckich inicjatyw i miejsc. Będzie także można otrzymać bezpłatny egzemplarz przewodnika oraz spotkać się ze wszystkimi autorami.

„Poznań”. Spotkanie z Marcinem Kąckim

KTO Kawiarnia Literacka
GDZIE Kawiarnia Literacka, ul. Krakowska 41
KIEDY 2 grudnia 2017, godz. 18
OPIS
Poznań. Spotkanie z Marcinem Kąckim.
Duma, porządek, oszczędność, stabilizacja, szacunek dla regulaminów – to poznaniak, Wielkopolanin. Jak jest naprawdę? Poznań według Kąckiego to miasto świetnie zaprojektowane, otwarte na rozwój, przyjazne dla młodych, ale także miasto, którego dusza tkwi w pruskim drylu, miasto, w którym zaangażowanie spotyka się z ignorancją, a pod płaszczykiem religii i ideowości kryją się często agresja, złość i niskie instynkty.

„Incognito” - spotkanie autorskie Tibor Noe Kiss

KTO Spółdzielnia Ogniwo
GDZIE Spółdzielnia Ogniwo, ul. Paulińska 28
KIEDY 2 grudnia 2017, godz. 19
OPIS
Incognito” – spotkanie autorskie Tibor Noe Kiss.
Wydawnictwo Książkowe Klimaty i Spółdzielnia Ogniwo Kraków zapraszają na spotkanie autorskie węgierskiej pisarki Tibor Noe Kiss, które poprowadzi Tomasz Charnas, a przetłumaczy Daniel Warmuz. Podczas spotkania wydana właśnie w Polsce książka „Incognito” będzie dostępna w promocyjnej cenie.„Incognito” opowiada o załamaniu się tożsamości płciowej i pierwszych próbach poradzenia sobie w tej sytuacji. Daleko tej powieści do wszelkich uproszczeń czy wywoływania taniej sensacji. Utrzymana w konwencji wyznania, książka przytacza historię młodego człowieka, który jeszcze nie wie, jak bardzo świat, w którym żyje, może być destrukcyjny i prowadzić do upodrzędnienia wrażliwej jednostki. „Incognito” to w każdym calu wybitny przykład współczesnej prozy, świetny debiut i ryzykowny coming out.

Festiwal Conrada po godzinach

KTO Krakowskie Biuro Festiwalowe
GDZIE Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27
KIEDY 3 grudnia 2017, godz. 17
OPIS
Festiwal Conrada po godzinach.
W ramach pofestiwalowych reminiscencji Festiwal Conrada 3 grudnia zaprasza do Kina Pod Baranami z Colsonem Whiteheadem, autorem uhonorowanej w tym roku Nagrodą Pulitzera powieści „Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki”, opowiadającej o czasach niewolnictwa. Chociaż oparta o realia epoki, nie jest powieścią historyczną – to literacka, miejscami nieco odrealniona wizja niewolnictwa, łącząca fakty i fantazję twórcy – tragiczne historyczno-kulturowe dziedzictwo z niemal alegoryczną wizją podążania jednostki za wolnością i szczęściem. Spotkanie poprowadzi Grzegorz Jankowicz.Po spotkaniu organizatorzy przygotowali dla widzów niezwykły seans filmowy: nominowany do Oscara dokument „Nie jestem twoim Murzynem”.

Wieczór Młodych Poetów

KTO Księgarnia Bona
GDZIE Księgarnia Bona, ul. Kanonicza 11
KIEDY 4 grudnia 2017, godz.18
OPIS
Wieczór Młodych Poetów.
Wieczór literacki laureatów tegorocznego „Wieczoru Młodych Poetów” – Patryka Kosendy i Pauliny Pidzik. Wieczór poprowadzi autorka Anna Luberda-Kowal.Patryk Kosenda – otrzymał Nagrodą Główną w Konkursie, publikował na łamach serwisu „biBLioteka. Magazyn Literacki” i w „Nowej Dekadzie Krakowskiej”, laureat „Połowu 2017” organizowanego przez Biuro Literackie.Paulina Pidzik – wyróżniona w Konkursie, publikowała na łamach „Nowej Dekady Krakowskiej”, laureatka „Połowu 2017” organizowanego przez Biuro Literackie.Konkurs „Wieczór Młodych Poetów” został zorganizowany przez Księgarnię Bona Książka i Kawa we współpracy z Fundacją Miasto Literatury i Krakowską Fundacją Literatury w ramach projektu Fundacji Miasto Literatury „Krakowskie Księgarnie na medal – II edycja”

Spotkanie z pisarzem Markiem Sindelką

KTO Klub Piękny Pies
GDZIE Piękny Pies, ul. Bożego Ciała 9
KIEDY 4 grudnia 2017, godz. 18
OPIS
Spotkanie z pisarzem Markiem Sindelką.
Spotkanie autorskie połączone z promocją książki „Zostańcie z nami”. Uhonorowany najważniejszą czeską nagrodą literacką Magnesia Litera zbiór „Zostańcie z nami” dowodzi, że krótkie formy to wciąż jedna z najmocniejszych stron pisarzy zza naszej południowej granicy, a opowiadanie wcale nie musi być ubogim krewnym wielkiej powieści. Autor tomiku jest w grudniu gościem Czeskiego Centrum.Po spotkaniu Klub Piękny Pies zaprasza o godzinie 20.00 na 187. wieczór z czeskim kinem. W programie film Ivana Passera „INTYMNE OŚWIETLENIE” (1965) z wprowadzeniem Marka Šindelki.

Dyskusyjne Kluby Czytelnicze: „Lalka”

KTO Antykwariat Abecadło
GDZIE Pijarska 2
KIEDY 5 grudnia 2017, godz. 19
OPIS
Dyskusyjne Kluby Czytelnicze: „Lalka”.
Nieformalne grupy czytelnicze spotykające się w pięciu krakowskich księgarniach i w Krakowskim Forum Kultury.
Każde z tych miejsc gości cykl spotkań poświęconych konkretnemu działowi, czyli: literaturze dziecięcej, reportażom, klasyce, poezji, biografiom, literaturze współczesnej. Do udziału w dyskusjach zaproszeni są wszyscy, którzy zapoznali się z lekturami.5 grudnia uczestnicy wezmą na warsztat powieść Bolesława Prusa „Lalka”.

Czytanie Blanchota. Otwarte Seminarium Filozoficzne

KTO Spółdzielnia Ogniwo
GDZIE ul. Paulińska 28
KIEDY 4 grudnia 2017, godz. 20
OPIS
Czytanie Blanchota. Otwarte Seminarium Filozoficzne.
Spotkania, podczas których będziemy czytali na głos i komentowali fragmenty „Przestrzeni literackiej” Maurice Blanchota. 4 grudnia zaczynamy od I rozdziału pt. „Istotna samotność”.

„Rozkręcamy Literacki Kraków”

KTO Stowarzyszenie Pisarzy Polskich
GDZIE ul. Kanonicza 7
KIEDY 5 grudnia 2017, godz. 18
OPIS
Rozkręcamy Literacki Kraków”.
Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Krakowie zaprasza na spotkanie z cyklu „Rozkręcamy Literacki Kraków”. Spotkanie z Waldemarem Żyszkiewiczem. Autor opowie o swoim zbiorze wierszy „Taki lajf. Tejk 7.0”, tomiku wydanym w serii poetyckiej Biblioteki TOPOS-u, nominowanym do nagrody Orfeusza 2017.Prowadzenie: Michał Piętniewicz.

Drugi Oddech Awangardy

KTO Biblioteka Jagiellońska
GDZIE ul. Oleandry 3
KIEDY 5 grudnia 2017, godz. 18:30
OPIS
Drugi Oddech Awangardy.
Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Biblioteka Jagiellońska zapraszają na spotkanie DRUGI ODDECH AWANGARDY połączone z promocją książki dr. Jakuba Kornhausera pt. „Awangarda. Strajki, zakłócenia, deformacje” oraz książek z serii awangarda/rewizje.W dyskusji udział wezmą:dr hab. Jerzy Borowczyk (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu),dr Michalina Kmiecik (Ośrodek Badań nad Awangardą UJ) i dr Jakub Kornhauser (Ośrodek Badań nad Awangardą UJ).Spotkanie poprowadzi dr Karolina Czerska (Wydział Polonistyki UJ)

Aluzje i Elizje w Lokatorze

KTO Lokator
GDZIE ul. Mostowa 1
KIEDY 5 grudnia 2017, godz. 19
OPIS
Aluzje i Elizje w Lokatorze.

Aluzje i Elizje, czyli Ania Marchewka i Eliza Kącka o mini-prozach poetyckich. Spotkanie promujące debiut prozatorski „Elizje” Elizy Kackiej. (LOKATOR 2017).Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu Krakowskie Księgarnie na Medal – II edycja we współpracy z Fundacją Miasto Literatury.

Rozmowy o człowieku

KTO De Revolutionibus Book&Cafe
GDZIE ul. Bracka 14
KIEDY 6 grudnia 2017, godz. 18
OPIS
Rozmowy o człowieku.
Rozmowy o człowieku to nowy cykl spotkań z uczonymi, filozofami, lekarzami i artystami, poświęconych różnym wymiarom ludzkiego doświadczenia – religijności, moralności, twórczości i kreatywności, chorobom somatycznym i psychicznym, cierpieniu – podejmowanym z perspektywy współczesnej psychologii i psychiatrii.
6 grudnia 2017, środa, godz. 18.00
„Emocje Tworzenia”, Ewa Lipska (pisarka, poetka), Iwona Siwek-Front (artystka, malarka), prowadzi: prof. dr hab. Dominika Dudek.
Razem z naszymi znakomitymi gośćmi spróbujemy spojrzeć na ludzką naturę zarówno z perspektywy humanistycznej, jak i nauk ścisłych; postaramy się połączyć zarówno subiektywne doświadczenia współczesnego człowieka – artysty, lekarza, terapeuty – jak i naukową wiedzę dotyczącą funkcjonowania ludzkiego umysłu i psychiki.

Dyskusyjne Kluby Czytelnicze

KTO Księgarnia Pod Globusem
GDZIE ul. Długa 1
KIEDY 7 grudnia 2017, godz. 18
OPIS
Dyskusyjne Kluby Czytelnicze.
W Księgarni Pod Globusem, w związku z cyklem Dyskusyjne Kluby Czytelnicze, odbędzie się spotkanie wokół książki „Zagadka Barbary Piaseckiej-Johnson” Ewy Winnickiej.

„Bierut” Spotkanie z Piotrem Lipińskim

KTO Muzeum PRL-u
GDZIE os. Centrum E1
KIEDY 7 grudnia 2017, godz. 18
OPIS
„Bierut” Spotkanie z Piotrem Lipińskim.
Spotkanie z Piotrem Lipińskim wokół książki Bierut. Kiedy partia była bogiem. Rozmowę poprowadzi Paulina Małochleb.Piotr Lipiński stworzył portret człowieka, który stał się twarzą stalinizmu w Polsce. Oparł tekst między innymi na rozmowach ze współpracownikami Bieruta, ostatnimi żyjącymi osobami, które go znały. Opisuje drogę Bieruta do prezydentury, jego działalność przed wojną i w jej czasie, mechanizmy przejmowania przez komunistów władzy, konflikt głównego bohatera z Władysławem Gomułką i całe grono osób, które odegrały najważniejsze role w dwudziestowiecznej historii Polski.

„Boom i McOndo”/ Marcin Sarna. Spotksnie autorskie

KTO Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo
GDZIE Mały Rynek 4
KIEDY 7 grudnia 2017, godz. 19
OPIS
„Boom i McOndo”/ Marcin Sarna. Spotkanie autorskie.
Spotkanie z Marcinem Sarną, autorem książki „Boom i McOndo” poprowadzi Nina Pluta – to będzie wielce pouczająca i interesująca rozmowa dwojga krakowskich specjalistów od literatury latynoskiej.

Spotkanie z Maciejem Topolskim

KTO Fundacja KONTENT, De Revolutionibus, Dom Literatury w Łodzi
GDZIE ul. Bracka 14
KIEDY 8 grudnia 2017
OPIS
Spotkanie z Maciejem Topolskim.
Fundacja KONTENT, De Revolutionibus. Books&Cafe oraz Dom Literatury w Łodzi zapraszają na spotkanie autorskie z Maciejem Topolskim, tłumaczem, eseistą i poetą, zorganizowane wokół jego debiutanckiej książki „na koniec idą” (Łódź 2017). Według Jakobe Mansztajna „na koniec idą” to „spowiedź. Spowiedź ostatecznie fatalna, która bardziej niż spacer przez łąki przypomina próbę przepchania chlebem ości w gardle”. Na spotkaniu przekonamy się, co sądzi o tym autor, porozmawiamy o debiutach, o przekrojach poprzecznych oka, o świetle i ciemności.Prowadzenie: Marcin Świątkowski.

Kraków literacki. Szkice do portretu miasta

KTO Klub Kuźnia
GDZIE os. Złotego Wieku 14
KIEDY 8 grudnia 2017, godz. 18:30
OPIS
Kraków literacki. Szkice do portretu miasta.
Kraków literacki. Szkice do portretu miasta – cykl wykładów i warsztatów literackich, stanowiących próbę pokazania współczesnego Krakowa w całej jego symbolicznej niejednoznaczności oraz w literackim kontekście porównawczym do wizerunków innych miast, nie tylko polskich.8 grudnia odbędzie się spotkanie Od „Wesela” do „Wesela”. Kraków teatralny. Wykład Anny Litak z Muzeum – Interaktywnego Centrum Edukacji Teatralnej „MICET” przy Narodowym Starym Teatrze w Krakowie.

CoPoOuLiPo?

KTO Lokator
GDZIE ul. Mostowa 1
KIEDY 8 grudnia 2017, godz. 19
OPIS
CoPoOuLiPo?
Dyskusja o współczesnej literaturze francuskiej z udziałem Anny Marchewki, Macieja Jakubowiaka, Grzegorza Jankowicza oraz tłumacza Krzysztofa Zabłockiego oraz promocja książki „Dlaczego nie napisałem żadnej z moich książek” oraz „Podróże zimowe” Marcela Benabou i grupy Oulipo.

Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie

KTO Pałac Krzysztofory
GDZIE Rynek Główny 35
KIEDY 10 grudnia 2017, godz. 11
OPIS
Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie.
Zaczarowany Kraków, czyli czytanie na śniadanie, to cykl spotkań (raz w miesiącu, niedziela, o godz. 11.00) dla dzieci (w wieku od 4 do 9 lat), podczas których znani krakowianie będą czytali utwory związane z Krakowem, w tym: legendy, podania, utwory wierszem i prozą. Dla dzieci został przewidziany również mały poczęstunek.
10 grudnia – Beata Rybotycka
Przybieżeli do Betlejem…
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas w którym cieszymy się z przyjścia na świat małego Jezusa, zaśpiewajmy zatem małemu Dzieciątku najpiękniejsze kolędy, przypomnijmy sobie najpiękniejsze tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. W ten wyjątkowy klimat oczekiwania na Boże Narodzenie wprowadzi nas wspaniała aktorka teatralna a zarazem obdarzona cudownym głosem piosenkarka Beata Rybotycka.

Za drzwiami: polska opowieść / Krzysztof Story

KTO Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo
GDZIE Mały Rynek 4
KIEDY 10 grudnia 2017, godz. 18
OPIS
Za drzwiami: polska opowieść / Krzysztof Story.
2 miesiące podróży. 4000 kilometrów pokonanych na rowerze. 70 rozmów. Jeden adres.
Od autora: Projekt #Oddrzwidodrzwi to moja rowerowa droga przez Polskę. Cel? Poznać własny kraj. Dowiedzieć się, czym i jak żyją Polacy? Zobaczyć, co jest po drugiej stronie drzwi.Wybrałem jeden adres. Ulicę, numer domu. I ten adres tropiłem przez cały kraj, przez wszystkie 16 województw. Pukałem do drzwi, rozmawiałem. Zbierałem historie. Historie dobre, dramatyczne, a nawet nudne. Historie, którymi chętnie się z wami podzielę.

„Delfin w malinach”. Spotkanie z Łukaszem Najderem i Olgą Drendą

KTO MOCAK
GDZIE ul. Lipowa 4
KIEDY 12 grudnia 2017, godz. 18
OPIS
Delfin w malinach. Spotkanie z Łukaszem Najderem i Olgą Drendą.
Spotkanie wokół książki „Delfin w malinach. Snobizmy i obyczaje ostatniej dekady”. Spotkanie poprowadzi Maciej Jakubowski (dwutygodnik.com).
Książka powstała we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem AudiowizualnymNie jest łatwo określić, kiedy zaczęła się ta dekada dekad, ta superdekada. Co ją charakteryzowało i sprawiło, że była taka bogata, radosna, wyjątkowa? Przeniesienie życia towarzyskiego i literackiego na Facebooka, hipsterrealizm w kinie polskim, vaporwave, beka jako źródło udręki i uciechy, wysyp memów, gifów i sucharów, moda na bieganie, które zyskało status medytacji w ruchu? A może wcale nie było i nie jest wesolutko? A może nasze życie jest wegetacją w kapsułach własnych pokoi, które dzięki internetowi służą nam za wygodną ambasadę mizantropii? O tym właśnie jest ta książka. I taka właśnie jest ta nasza dziwaczna dekada o nowym smaku polskim – delfina w malinach.

Spotkanie z Tomaszem Sekielskim

KTO Kawiarnia Literacka i Od Deski Do Deski – wydawnictwo Tomasza Sekielskiego
GDZIE Kawiarnia Literacka, ul. Krakowska 41
KIEDY 14 grudnia 2017, godz. 19
OPIS
Spotkanie z Tomaszem Sekielskim.
Tomasz Sekielski to jeden z najbardziej znanych i cenionych dziennikarzy śledczych. Wyróżniony prestiżowymi nagrodami, był świadkiem – a za jego pośrednictwem miliony telewidzów – takich dramatycznych wydarzeń jak wojna w Kosowie, zatonięcie okrętu podwodnego Kursk czy afera Rywina. Przez długie lata pracował w TVN, potem – po początku „dobrej zmiany” w TVP.Sekielski jest też autorem poczytnych thrillerów politycznych takich jak „Gniazdo Kruka”, „Obraz Kontrolny”, „Sejf” czy „Smak Suszy”. Właśnie ukazała się druga część zapowiadanej trylogii pod tym tytułem. W Warszawie dochodzi do krwawego zamachu terrorystycznego, jest wiele ofiar. Kilka miesięcy wcześniej w małym, sennym miasteczku na Kujawach samobójstwo popełnia proboszcz. Śledztwo prowadzi zdegradowana prokurator Agnieszka Ossowska… Jesteście ciekawi dalszego ciągu? Może autor uchyli rąbka tajemnicy podczas spotkania w Kawiarni Literackiej…

„Andrzej i Krystyna. Późne obowiązki”

KTO Kawiarnia Literacka
GDZIE ul. Krakowska 41
KIEDY 15 grudnia 2017, godz. 19
OPIS
„Andrzej i Krystyna. Późne obowiązki”.
Najnowsza książka pióra duetu biografów Witolda Beresia i Krzysztofa Burnetko. Ale tym razem jej bohater jest dwuosobowy. To opowieść o Andrzeju Wajdzie i Krystynie Zachwatowicz: najbardziej twórczym polskim małżeństwie. O ich wielkich osiągnięciach w przestrzeni publicznej: muzeum Manggha, pawilonach Wyspiańskiego i Czapskiego. O wspólnych filmach i spektaklach. O społecznych obowiązkach artystów. O niezwykłych uczuciach do zwierząt. I o wielkiej miłości.Do tego – wspomnienia przyjaciół. Pomysły filmów, które nie powstały. I zdecydowane opinie – również polityczne – bohaterów.
A wszystko podbudowane nieznanymi zapiskami reżysera, prowadzonymi właściwie przez całe jego dorosłe życie.

Muzyczna poezja. Koncert Wojtka Szczepanika

KTO Kawiarnia Literacka
GDZIE ul. Krakowska 41
KIEDY 16 grudnia 2017, godz. 19
OPIS
Muzyczna poezja. Koncert Wojtka Szczepanika.
Wojtek Szczepanik to młody twórca należący do nurtu „modern classic”, czyli współczesnej klasyki. Ten coraz prężniej rozwijający się gatunek reprezentują tacy artyści jak Nils Frahm, Ólafur Arnalds czy Lubomyr Melnyk. Instrumentami Wojtka są ręce i czarno-białe klawisze fortepianu.Tyle wystarczy, aby swoją muzyką napełnić odbiorców pozytywną energią i podzielić się własnymi emocjami.Wplatane pomiędzy frazami improwizacje nadają muzyce naturalności i autentycznych emocji. To dzięki improwizacjom muzyk może całkowicie zapomnieć o otaczającym go świecie i przenieść się w przestrzeń własnej wyobraźni. Koncerty Wojtka to muzyczne podróże, podczas których zarówno artysta jak i publiczność zamykają oczy i przenoszą się do innego świata. Wystarczy pozwolić ponieść się muzyce.

Drugie Życie Książki

KTO Krakowskie Biuro Festiwalowe
GDZIE Pawilon Wyspiańskiego
KIEDY 17 grudnia 2017, godz. 15
OPIS
Drugie Życie Książki.
Zasady udziału w Drugim Życiu Książki są proste: wystarczy przynieść co najmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Zwracamy dużą uwagę na stan książek – pamiętajcie, że przynosimy je po to, by mogli skorzystać z nich inni! Książki wydane przed 1995 rokiem będzie można wymienić tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tytułów.

Dotyk sztuki

KTO Kawiarnia Literacka
GDZIE ul. Krakowska 41
KIEDY 17 grudnia 2017, godz. 18
OPIS
Dotyk sztuki.
Charytatywny wieczór poezji Justyny Wojtoń. Poezja, która zabiera w inny świat widziany oczami autorki. O celu podróży decydujesz ty, wszystko zależy od Ciebie gdzie odnajdziesz się w danym utworze.Całkowity dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na cel charytatywny – rower rehabilitacyjny dla Klaudii Draga. Klaudia jako trzecia została wybudzona ze śpiączki w klinice BUDZIK. W 16 urodziny została potrącona przez samochód, i doznała poważnych obrażeń mózgu. Nadal jest walka o jej powrót do pełnej sprawności, a my chcemy jej w tym pomóc.PAY WHAT YOU WANT. Przy wyjściu każdy widz będzie mógł zapłacić tyle ile chce i może. Liczymy na hojność naszych gości.