Program rezydencjalny dla pisarza z Edynburga

Kraków UNESCO Miasto Literatury ma przyjemność ogłosić szansę na odbycie międzynarodowej rezydencji w 2019 roku dla pisarza z Edynburga!

Co oferujemy?

Miasto Kraków oferuje dwutygodniowy pobyt w drugiej połowie sierpnia w Willi Decjusza, oficjalnego partnera projektu, który od lat prowadzi międzynarodowe wymiany, włączając w to program Wyszehradzkich Rezydencji Literackich i program ICORN. Oferujemy również stypendium oraz pokrycie kosztów podróży na trasie Kraków-Edynburg.

Rezydencja jest przeznaczona dla pisarzy z Edynburga Miasta Literatury UNESCO.

• Aplikant powinien posiadać minimum jedną opublikowaną książkę (fiction lub non-fiction), scenariusz filmowy lub scenariusz teatralny.
  • W przypadku zdobycia aplikacji, rezydent powinien uczestniczyć w życiu literackim Krakowa, włączając w to wydarzenia, spotkania, wywiady, działania promocyjne i festiwale.
  • Rezydent powinien prowadzić swój własny autorski projekt literacki.
  • Wyłoniony kandydat zostanie poproszony o napisanie tekstu fiction lub non-fiction nawiązującego do Miasta Krakowa. Tekst zostanie opublikowany w celach promocyjnych.

Kandydatury można zgłaszać do 12 lipca.

Informacje o naborze w języku angielskim oraz formularz aplikacyjny znajdują się na TUTAJ.

Partner rezydencji: