LiteraTURA: nie mów pas w tej turze!

W krakowskiej kulturze panuje ostatnio klęska urodzaju. Tyle się nam narodziło wydarzeń, inicjatyw, przedsięwzięć i pomysłów, że trudno narzekać.  Z drugiej strony niełatwo za tym wszystkim nadążyć. Każdy miesiąc, każdy tydzień, każdy kolejny dzień, przynoszą nowości, o których dowiadujemy się często zbyt późno. Znalazł się na to wreszcie sposób – LiteraTURA.

LiteraTURA to inicjatywa Krakowskiego Biura Festiwalowego, której celem jest integracja całego środowiska literackiego Krakowa.

Informacja o wydarzeniach literackich: spotkaniach autorskich, warsztatach, wykładach, spacerach, koncertach czy wystawach  zaplanowanych w danym miesiącu w Krakowie dotrze wprost do skrzynek mailowych czytelników. Dostaną oni do ręki narzędzie do planowania i wyszukiwania ciekawostek, na które inaczej mogliby nigdy się nie natknąć. Nawet najlepsi bowiem nie śledzą stron internetowych każdej literackiej kawiarni i każdego domu kultury w mieście. To za nich zrobią twórcy LiteraTURY.

Co zyskujesz przystępując do programu?

Jeśli zdecydujesz się przystąpić do programu LiteraTURA, to informacja o organizowanym przez Ciebie wydarzeniu:

– pojawi się na stronie Krakowa Miasta Literatury UNESCO oraz w naszych mediach społecznościowych

– zostanie wysłana do subskrybentów comiesięcznego literackiego newslettera Krakowa Miasta Literatury UNESCO

– zostanie wysłana w formie mailingu dla mediów (do dziennikarzy piszących dla gazet oraz magazynów lokalnych i ogólnopolskich, literackich i kulturalnych)

– najciekawsze wydarzenia zostaną zapowiedziane na łamach magazynu Karnet

LiteraTURA to element strategii Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Wśród jej priorytetów znajdują się m. in.  integrowanie różnorodnego życia literackiego, tworzenie połączeń: literatura, nowe media i przemysły kreatywne, kreowanie postaw czytelniczych, tworzenie warunków do uobecniania się literatury w przestrzeni publicznej, a także edukacja literacka.

Pobierz formularz, uzupełnij i do 10. dnia każdego miesiąca prześlij do nas informację o wydarzeniu organizowanym w miesiącu następnym na adres kontakt@miastoliteratury.pl. Razem stworzymy LiteraTURĘ – wieloaspektową akcję komunikowania wydarzeń literackich w Krakowie.