Premiery KMLU kameralnie – rusza nowy program przeznaczony dla krakowskich księgarń

KBF, instytucja kultury Miasta Krakowa i operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, zaprasza krakowskie księgarnie do udziału w konkursie Premiery KMLU kameralnie. Celem inicjatywy jest promocja księgarń stacjonarnych znajdujących się na terenie Gminy Miejskiej Kraków poprzez organizację serii spotkań promocyjnych poświęconych książkom objętym patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 maja 2022 roku.

W ramach Programu Patronackiego KMLU, który realizujemy i rozwijamy od 2017 roku, objęliśmy do tej pory wsparciem promocyjnym ponad 350 książek krakowskich autorów i autorek oraz wydawnictw poświęconych literackiemu dziedzictwu i współczesności miasta. O tych tytułach rozmawialiśmy przede wszystkim w Pałacu Potockich przy Rynku Głównym 20, ale już niebawem będziemy kontynuowali tę dyskusję w krakowskich księgarniach kameralnych – opowiada Urszula Chwalba, kierowniczka Działu Literackiego KBF, który jest organizatorem konkursu.

Program Premiery KMLU kameralnie będzie realizowany od maja do grudnia 2022 roku. Premierowe spotkania z pisarzami, tłumaczami, ilustratorami czy redaktorami będą poświęcone zarówno książkom objętym patronatem KMLU, jak i projektom wydawniczym wyróżnionym Nagrodą Krakowa Miasta Literatury UNESCO. – Od dawna wiemy, że krakowskie księgarnie kameralne to miejsca z najlepszymi nowościami wydawniczymi, a przede wszystkim ważne dla czytelników i czytelniczek lokalne centra życia kulturalnego i ożywionej dyskusji literackiej, którą chcemy animować i rozwijać – dodaje Urszula Chwalba.

Wybór księgarń odbędzie się na zasadach konkursu. Komisja konkursowa podejmie decyzję o dopuszczeniu do udziału w programie oraz wycenie zakresu i wysokości świadczeń w oparciu o takie kryteria, jak m.in.: jakość, różnorodność i unikalność oferty książkowej księgarń, ich zaangażowanie i znaczenie dla życia kulturalnego w Krakowie czy doświadczenia w organizacji spotkań autorskich.

Księgarnie zainteresowane udziałem w konkursie mogą przesyłać swoje zgłoszenia wraz z wypełnionym formularzem drogą mailową na adres maria.swiatkowska@kbf.krakow.pl. Zgłoszenia przyjmujemy od 25 kwietnia do 6 maja 2022 roku do godz. 15.00. Informacja o wynikach naboru zostanie przesłana księgarniom drogą elektroniczną na podany w formularzu zgłoszeniowym adres, a także będzie opublikowana na stronie www.miastoliteratury.pl do 13 maja 2022 roku.

Załączniki: