fbpx

Podsumowanie 20. Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich UNESCO

Tego dnia warto było wyjść wcześniej z pracy, by… zatopić się w lekturze. 20. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich UNESCO spędziliśmy w księgarniach i udowodniliśmy, że w centrum Krakowa nie brakuje literackich miejsc z duszą.

Za ladami księgarń Bona, Czuły Barbarzyńca, De Revolutionibus, Ha!art, Lokator, Massolit, Matras 1610 i Pod Globusem stanęli krakowscy pisarze i poeci. Wit Szostak wciągnął nieświadomą niczego dziewczynę z Warszawy w długą rozmowę o książkach Wiesława Myśliwskiego i Łukasza Orbitowskiego z oferty De Revo, Sławomir Shuty polecał nowości zaprzyjaźnionej Korporacji Ha!art, Jerzy Franczak i Soren Gauger doradzali klientom w swoim naturalnym środowisku – księgarniach Lokator i Massolit. Na koniec Adam Zagajewski spotkał się z gośćmi księgarni Matras w Rynku, a Zośka Papużanka polecała książki dziecięce i kolorowanki Pod Globusem.

Wszystkie te miejsca łączy jedno – program kulturalny, kochająca swoją pracę obsługa i autorski wybór książek, będący sam w sobie dziełem sztuki. Zaglądajcie do krakowskich księgarń! Wiele z nich wciąż czeka na swoje odkrycie.

Tego dnia po Krakowie przeszedł też okolicznościowy literacki spacer. Dowiedzieliśmy się nie tylko, jak bardzo stara jest najstarsza księgarnia w Krakowie, ale poznaliśmy też historię Massolitu, spacerowaliśmy po Szpitalnej – krakowskiej ulicy antykwariatów i dowiedzieliśmy się, w której księgarni można umówić się na wróżbę.

Fot. Tomasz Wiech

Wpisz szukaną frazę: