Pierwsza tegoroczna rezydentka KMLU już w Krakowie

W tym roku Kraków będzie gościł cztery wyjątkowe pisarki w ramach pobytów stypendialnych. Pierwsza z nich dziś zaczyna swoją rezydencję w Willi Decjusza. Georgina Wilding z Nottingham to dyrektorka kreatywna Nottingham Poetry Festival, założycielka wydawnictwa Mud Press, jako pierwsza uhonorowana tytułem Young Poet Laureate. Pisze m.in. dla BBC Radio Nottingham i Royal Shakespeare Society. Publikowała m.in. w „The Rialto”, uczy poezji i sztuki performatywnej. Wilding spędzi w Krakowie dwa miesiące, podczas których niejednokrotnie będzie można poznać jej twórczość na wydarzeniach Krakowa-Miasta Literatury UNESCO. Dla niektórych będzie to ponowne spotkanie z poetką – w 2018 roku gościła na paśmie OFF Festiwalu Miłosza.

Dowiedz się więcej o Georginie Wilding: https://www.georginawildingpoet.co.uk/

Program rezydencjalny Krakowa Miasta Literatury UNESCO skierowany jest do pisarzy, poetów i tłumaczy z Miast Literatury należących do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO. Ma na celu stworzenie szansy dla pisarzy do zaprezentowania ich pracy środkowoeuropejskiej publiczności, wspieranie większej różnorodności w polskim i europejskim środowisku literackim oraz umożliwienie lokalnym twórcom nawiązania kontaktów z zagranicznymi pisarzami. Poznaj tegoroczne stypendystki.