fbpx

Ostatnia książkowa wymiana w tym roku

To będzie wyjątkowe, bo ostatnie w tym roku Drugie Życie Książki! Niech zimowy chłód i niesprzyjająca aura nie zniechęci Was do odwiedzenia Pawilonu Wyspiańskiego w najbliższą niedzielę (15 grudnia) aby wspólnie spędzić czas w otoczeniu znakomitych książek. Ale to nie wszystko! Dla fanów naszej akcji przygotowaliśmy niespodziankę, niezwykły konkurs – Książkowy prezent na Święta. Pierwsze dziesięć osób, które przyniosą dziesięć książek wydanych po 1995 roku, obdarujemy torbami z logiem akcji wypchanymi książkami. Szykujcie się! Będzie się działo!

Do zobaczenia w niedzielę (15 grudnia) o godz. 15.00 w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2). Nie zapomnijcie zapoznać się z regulaminem konkursu. Powodzenia!

Patroni medialni akcji: RMF Classic i magazyn Fragile

Partnerzy: Galeria Krakowska, Strefa Wolnego Czytania, Klubokawiarnia likeKonik

Przypominamy, Drugie życie książki to wspólna inicjatywa portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego. Zasady udziału są proste: wystarczy przynieść ze sobą co najmniej jedną książkę, a maksymalnie ? dziesięć. Ważne: książki muszą być w dobrym stanie i nie powinny być literaturą specjalistyczną. Podręczniki, mapy, atlasy i przewodniki będziemy wymieniać tylko podczas dwóch specjalnych edycji: w czerwcu i sierpniu. Podczas każdej edycji wymieniamy się książkami dla najmłodszych (akcji patronuje Kids In Kraków) oraz literaturą obcojęzyczną. Warto pamiętać, że książki wydane przed rokiem 1995 można wymienić tylko na te wydane przed 1995 rokiem. Te wydane po roku 1995 można wymieniać na dowolne pozycje dostępne na wymianie.

Drugie życie książki konsekwentnie promuje w Krakowie czytelnictwo. Dołącza do tak znakomitych wydarzeń jak literackie festiwale: Conrad Festival i Festiwal Miłosza, Targi Książki w Krakowie czy Strefa Wolnego Czytania. Miasto słynie z literatury: swoje siedziby mają tutaj najważniejsze wydawnictwa, a Krakowskie Biuro Festiwalowe wspiera akcje promujące czytelnictwo: wspólnie ze Strefą Wolnego Czytania zorganizowano literacki happening na Kładce Bernatka, a w ramach Roku Miłosza w wybranych tramwajach w mieście oznaczono Miejsce dla Czytelnika.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Wpisz szukaną frazę: