O_KAZ, czyli Orbitowski, Murek i Słowik o Kazimierzu!

Każda krakowska dzielnica ma swoją niepowtarzalną tożsamość, której nieodzownym elementem jest ciągła zmiana. Najlepszymi i najbardziej uważnymi kronikarzami tych zmian są pisarze, szczególnie, ale nie tylko ci, których biografie nierozerwalnie związane są z konkretnymi wycinkami miejskiej rzeczywistości.

Z inicjatywy Festiwalu Kultury Żydowskiej i kawiarni Cheder powstał projekt O_KAZ – literatura o Kazimierzu. To literackie portrety dzielnicy Krakowa o chyba najbardziej burzliwej historii. Organizatorzy zaprosili do współpracy przy projekcie trójkę pisarzy: Weronikę Murek, Łukasza Orbitowskiego i Dominikę Słowik, którzy przygotowali krótkie opowiadania o ich subiektywnych skojarzeniach z tą dynamicznie przeobrażającą się w ostatnich dziesięcioleciach częścią krakowskiego śródmieścia. Opowiadania w formie broszurek możecie znaleźć w wybranych krakowskich klubach, kawiarniach i instytucjach kultury.

17 listopada w Chederze zapraszamy na spotkanie z autorami opowiadań z serii O_KAZ, które poprowadzi Szymon Kloska. Co XXI-wieczna literatura może powiedzieć o Kazimierzu? Jak go traktuje? Czy dzielnica Krakowa to główny bohater, zagubiona postać z drugiego planu czy raczej tło wydarzeń? Na te i inne pytania postaramy się wspólnie znaleźć odpowiedź podczas tej bardzo ciekawie zapowiadającej się rozmowy.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków, realizowany pod patronatem Krakowa Miasta Literatury UNESCO.

Patroni medialni: Radio Kraków, Gazeta Wyborcza

Więcej informacji: www.cheder.pl