Nabór do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO

Wszystko wskazuje na to, że już niedługo Sieć Miast Kreatywnych znów się powiększy – UNESCO ogłosiło właśnie nabór aplikacji. Wszystkie miasta, które chcą przystąpić do Sieci powinny przesłać zgłoszenie do 16 czerwca 2017 r.

W sierpniu rozpocznie się dwumiesięczna procedura rozpatrywania zgłoszeń przez przedstawicieli Sieci, zewnętrznych konsultantów i niezależnych ekspertów. Jej wyniki zostaną ogłoszone 31 października 2017 r. W tym roku UNESCO przygotowało specjalny program współpracy dla miast Afryki – najsłabiej reprezentowanego kontynentu w całej Sieci.

Miasta aplikujące do Sieci Miast Kreatywnych UNESCO mogą wybrać spośród siedmiu zakresów tematycznych: film, literatura, gastronomia, media arts, dizajn, muzyka, rzemiosło i sztuka ludowa. Obecnie Sieć zrzesza 116 członków z 54 krajów. Polskę reprezentują Kraków Miasto Literatury oraz Katowice Miasto Muzyki.

Wszystkie dokładne wymagania i dokumenty znajdziecie tutaj.

uccncall2017_en