fbpx

Tegoroczną edycję Festiwalu Miłosza uświetnią dwie wielkie muzyczne premiery. Pierwszego dnia (8 czerwca, o godz. 21.00) zapraszamy do Centrum Festiwalowego  (na dziedzińcu Pałacu Biskupa Erazma Ciołka) na koncert zespołu Julia i Nieprzyjemni, gdzie zabrzmią utwory z płyty „Wojaczek”. Festiwal zwieńczy natomiast (11 czerwca o godz. 19.30 w klubie ZetPeTe) koncert Pablopavo i Ludzików, którzy zaprezentują utwory ze swojego najnowszego albumu „Ladinola”. Bilety już w sprzedaży!

Julia i Nieprzyjemni, Andrzej Pilichowski Ragno

Julia i Nieprzyjemni, Andrzej Pilichowski Ragno

„Umarły poeta i jeszcze żywy poeta. Aktorka telewizyjna i pianista. Saksofonista i perkusista. Oj, nie każdy poeta może być autorem tekstów piosenek. Twórczość Rafała Wojaczka nadaje się do tego idealnie. Michał Wandzilak umiejętnie skomponował i zagrał na wielu instrumentach, Julia Kamińska pięknie zaśpiewała, Piotr Chęcki i Przemysław Borowiecki cudnie dęli i uderzali, Dariusz Dudziński szarpał struny, ja coś tam zamruczałem. I tak oto powstała płyta zespołu Julii i Nieprzyjemnych.” – tak inauguracyjny koncert Julii i Nieprzyjemnych zapowiada poeta Marcin Świetlicki. Koncert poprzedzi spotkanie z Marcinem Świetlickim oraz Maciejem Meleckim i Konradem Wojtyłą, którzy porozmawiają o legendzie i dziełach Wojaczka oraz zastanowią się jak o Wojaczku powinno się pisać.

Więcej o koncercie: tutaj

 

Pablopavo, fot. Bartek Muracki

Pablopavo, fot. Bartek Muracki

Na zakończenie festiwalu, w niedzielę (11 czerwca) o godz. 19:30 w klubie ZetPeTe (ul. Dolnych Młynów 10) wystąpią Pablopavo i Ludziki. Premierowo zabrzmią utwory z ich najnowszej płyty – „Ladinola”. Sami artyści tak zapowiadają płytę: „To godzina muzyki umiarkowanie młodzieżowej. Tytuł jest trochę zwodniczy, choć sporo piosenek nawiązuje do muzyki latynoskiej, ale takiej już oprowadzonej po Warszawie. Nieco się zmęczyła, a smog ją upudrował po naszemu. Na płycie zmieściło się 15 utworów, które skomponował zespół Ludziki, a słowa do nich napisał Pablopavo (i trochę Earl Jacob). Gościnnie na Ladinoli pojawili się: Ola Bilińska, Grzegorz Rytka i Lena Romul. To popowa płyta, zamieściliśmy na niej wiele melodii, które przy odrobinie dobrej woli można uznać za ładne. Gdyby wokalista umiał śpiewać, bylibyśmy od teraz popularni jak Eleni.”

Nagrania zostały zrealizowane przez Dj Zero i Karola Dobrowolskiego (AgroRecording) w bieszczadzkiej Zagrodzie Magija i na warszawskiej Pradze. Płyta została zmiksowana przez Dj Zero, za mastering odpowiedzialne jest Studio As One.

Więcej o koncercie: tutaj

 

Bilety na festiwalowe koncerty można kupować za pośrednictwem portalu eventim.pl oraz w siedmiu punktach informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, przy ul. Szpitalnej 25, przy ul. Józefa 7, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3), w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11) oraz w Centrum Kongresowym ICE Kraków (ul. Marii Konopnickiej 17).

Wpisz szukaną frazę: