Mikołajkowe warsztaty dla dzieci z Domu Matki i Dziecka w Krakowie

Dlaczego czas raz leci, a raz się dłuży? O tym 9 grudnia o g. 18.00 porozmawiają dzieci i ich mamy ze Schroniska dla Kobiet z Dziećmi w Krakowie podczas warsztatów prowadzonych przez Urszulą Palusińską. Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO jest organizatorem tego spotkania.

„Czy to długo czy krótko”  to nie za długa i nie za krótka książka Izabeli Zięby (Wydawnictwo Dwie Siostry) o względności czasu – dla wszystkich niecierpliwców, małych i dużych. Jej ilustratorka Urszula Palusińska spotka się z dziećmi i ich mamami ze Schroniska dla Kobiet z Dziećmi w Krakowie, by porozmawiać o czasie. Dlaczego czas raz leci, a raz się dłuży? Jak do czasu mają się emocje? Jak płynie czas, gdy się denerwujemy, jesteśmy podekscytowani albo znudzeni?

1 minuta.
Tyle musisz poczekać, aż mama skończy rozmowę przez telefon. Czy to długo, czy krótko?
Krótko, jeśli czekając, rysujesz patykiem po ziemi,
a długo, gdy pod ręką nie ma żadnego patyka.

45 minut.
Tyle trwa w szkole jedna lekcja. Czy to długo, czy krótko?
Dla Oli długo, gdy jest to matematyka, której nie lubi,
a krótko, gdy jest to wuef, który uwielbia.

(fragment książki)

Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO jest organizatorem warsztatów.