ORGANIZACJE LITERACKIE

Dublin:

Irish Writers Centre – Założone w 1991 roku stanowi narodowe centrum zasobów literatury irlandzkiej. Jego misją jest wspieranie i promowanie pisarzy na wszystkich etapach ich rozwoju. IWC oferuje różnorodny program pisania kursów i warsztatów prowadzonych przez uznanych pisarzy z różnych gatunków, w tym poezji, dramaturgii, opowiadań i powieści oraz prowadzi seminaria, wykłady i spotkania związane ze sztuką pisania.

Czytaj więcej

 

Literature Ireland – zapewnia najlepsze utwory literatury irlandzkiej w najlepszych tłumaczeniach  czytelnikom na całym świecie. Czyni to poprzez przyznawanie grantów na tłumaczenia dla wydawców, goszczenie tłumaczy w Irlandii oraz reprezentowanie irlandzkich pisarzy na międzynarodowych imprezach, targach książki i festiwalach.

Czytaj więcej

 

Nottingham:

Writing East Midlands  jest agencją rozwoju pisarzy w regionie. Organizuje wydarzenia i projekty z zakresu kreatywnego pisania oraz rozwija możliwości dla wschodzących talentów i uznanych pisarzy.

WEM współpracuje z wieloma organizacjami kulturalnymi, w tym ze szkołami, uniwersytetami, placówkami artystycznymi, muzeami, bibliotekami, aby zachęcać do współpracy między pisarzami i ich środowiskami.

Czytaj więcej

 

Nottingham Writers Studio – to tętniąca życiem społeczność pisarzy w sercu Dzielnicy Kreatywnej w Nottingham, zapewniająca swoim członkom przestrzeń, sieci oraz kreatywne i profesjonalne możliwości rozwoju.

Czytaj więcej

 

Heidelberg:

WORD UP!  organizuje slamy poetyckie co 2 miesiące w DAI Heidelberg oraz w Alte Feuerwache Mannheim. Ponadto w Kulturfenster Heidelberg odbywają się warsztaty i sloty poetyckie dla młodych ludzi w wieku do 20 lat.

Czytaj więcej