MAGAZYNY LITERACKIE

Melbourne:

Meanjin Literary Journal – magazyn założony w Brisbane przez Clema Christesena, w 1945 przeniósł się do Melbourne na zaproszenie lokalnego uniwersytetu. Znany przede wszystkim jako magazyn literacki, jednak odzwierciedla zakres współczesnego myślenia zarówno w literaturze, jak i innych formach sztuki.

Czytaj więcej

 

The Big Issue  niezależny magazyn, który publikuje artykuły informacyjne i rozrywkowe na wiele tematów, w tym sztuki i rozrywki, kultury ulicy, stylu życia i profili osobistych. Zawsze szuka pisarzy dobrej jakości.

Czytaj więcej

 

The Lifted Brow Literary Journal  założony w 2007 r. australijski kwartalnik literacki / czasopismo drukowane, czytane na całym świecie. Publikowany jest przez organizację literacką non-profit TLB, która prowadzi również wydawnictwo książek Brow Books.

Czytaj więcej

 

Overland Literary Journal – Overland to drukowany kwartalnik publikujący eseje, opowiadania i poezję oraz internetowy magazyn publikujący każdego tygodnia teksty non-fiction. Overland publikuje również czasem specjalne internetowe wydania prozy i poezji. Ma także dumną historię promowania niedoreprezentowanych pisarzy i promowania różnorodnych głosów. Jest szczególnie zainteresowany otrzymywaniem zgłoszeń od pisarek specjalizujących się we wszystkich dziedzinach – fikcja, poezja, literatura faktu i sztuka.

Czytaj więcej

 

Kill Your Darlings Literary Journal  Założony w Melbourne przez Rebeccę Starford i Hannah Kent w 2010 roku, Kill Your Darlings (KYD) jest jednym z najbardziej żywiołowych i rozrywkowych magazynów kulturalnych w Australii. Nazwa pochodzi od cytatu regularnie przypisywanego amerykańskiemu powieściopisarzowi Williamowi Faulknerowi: „In writing, you must kill all your darlings”. KYD obejmuje szeroko pojętą kulturę, jak i publikuje komentarze, eseje, fikcje, wywiady i recenzje w dwóch wersjach: online oraz w papierowym wydaniu kwartalnym w miękkiej oprawie.

Czytaj więcej

 

Archer Journal Archer Magazine – to wielokrotnie nagradzana publikacja drukowana dotykająca tematów seksualności, płci i tożsamości. Publikowany dwa razy w roku w Melbourne magazyn kładzie nacisk słabsze i niedoreprezentowane głosy oraz wyjątkowość jednostkowych doświadczeń.

Czytaj więcej

 

Nottingham:

LeftLion. Where Nottingham Culture Meets  miesięcznik o “wszystkich fajnych rzeczach w Nottingham”. LeftLion jest od ponad dziesięciu lat pisze o wszystkim, od lokalnej literatury współczesnej po wywiady z ludźmi, którzy recenzują publiczne toalety.

Czytaj więcej

 

Barcelona:

Branca Literary Magazine – BRANCA to drukowany magazyn literacki, w którym w numerach tematycznych prezentowane są utwory literackie i graficzne.

Czytaj więcej

 

Dublin:

The complete online writing magazine – magazyn online dla pisarzy i czytelników w każdym wieku. Writing.ie ma swoją siedzibę w Irlandii, ale został zaprojektowany dla pisarzy z całego świata. Jest codziennie aktualizowany, zawiera tysiące artykułów, które pomogą Ci zainspirować Cię do realizacji Twoich celów.

Czytaj więcej

 

The Stinging Fly – The Stinging Fly magazine został założony w 1997 r. aby odkrywać, publikować i promować najlepsze współczesne pisarstwo irlandzkie i międzynarodowe .

Czytaj więcej

 

Manchester:

PN Review Literary Magazine – założony jako Poetry Nation w 1973 roku pierwotnie wydawany dwa razy w roku, od 1976 r. kwartalnik. Każdy numer zawiera artykuł wstępny, listy, wiadomości, artykuły, wywiady, wiersze, tłumaczenia i obszerną sekcję recenzji książek.

Czytaj więcej