Małopolski Szlak Nagród i Festiwali

Małopolska to nie tylko liczne miejsca związane z życiem i twórczością pisarzy, ale także literackie tu i teraz – festiwale i nagrody, których w tym regionie nie brakuje. Uruchomiony właśnie wirtualny szlak poprowadzi nas tropem licznych małopolskich odznaczeń i festiwali związanych z literaturą – od nagrody im. Kościelskich, przez nagrodę im. Wisławy Szymborskiej, ks. Józefa Tischnera czy Kazimierza Wyki, aż po najważniejsze festiwale literackie: Conrada i Miłosza.

W Małopolsce nagradzane są najlepsze francuskie książki, tłumacze i propagatorzy literatury polskiej za granicą, najlepsze książki poetyckie czy dzieła z zakresu szeroko rozumianej humanistyki. Podążając szlakiem małopolskich nagród i festiwali dowiemy się, jak nasz region nagradza twórców literackich, motywując ich do dalszej pracy i zwiększając tym samym literacki potencjał Małopolski.

Już za tydzień 14 kwietnia, zapraszamy na Szlak Wydawców i Bohaterów Literatury Dziecięcej. Szczegółów szukajcie na portalu Reading Małopolska!