Literacki Kraków jednym z najważniejszych wydarzeń 2014 roku!

Literacki Kraków jest jednym z najważniejszych wydarzeń roku wg magazynu Twój Styl. – Kraków tymczasem bierze wszystko. Nie dość, że jest najbardziej „ufestiwalowionym” miastem w Polsce, to jeszcze zyskał tytuł Miasta Literatury UNESCO, więc brzmi to poważnie. Dlaczego? Poza festiwalami Miłosza i Conrada, które ściągają ze świata literacką śmietankę, liczy się … ulica. Miasto organizuje spacery literackie, podczas których można się przejść szlakiem kryminałów czy śladami noblistów, rzuca poetyckie strofy na mury domów, promuje literackie murale, stawia ironiczne literackie pomniki (Gombrowiczowi rodacy) i instalacje. A w ramach akcji Kody Miasta na ławkach montuje z kodem do zeskanowania fragmentów literatury – czytamy w podsumowaniu 100 najważniejszych wydarzeń 2014 roku w prestiżowym miesięczniku Twój Styl.