Aktualności

29 Maja
2015

Literacki Dzień Dziecka

Dzień Dziecka tuż tuż! Świętowanie zacznie się już jutro (30 maja) specjalnym spacerem literackim śladami Baltazara Gąbki. Będzie to wyprawa szlakiem trylogii Stanisława Pagaczewskiego zarówno dla najmłodszych jak i znacznie starszych. W planie przede wszystkim Wawel i Smocza Jama oraz wszystkie miejsca związane z ulubionymi krakowskimi bohaterami – Baltazarem Gąbką, Krakiem, Smokiem Wawelskim i kucharzem Bartolinim.

Trzeba być czujnym, chodzą bowiem słuchy, że w bezpiecznej odległości za grupą będzie skradał się Szpieg z Krainy Deszczowców, tajemniczy Don Pedro. Udział w literackich spacerze jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji. Zgłoszenia należy wysyłać na adres: spacery@miastoliteratury.pl.

Dzień później, w niedzielę, dzieci i ich rodzice będą miały okazję wymienić się książkami w ramach specjalnej edycji akcji Drugie Życie Książki. Na zielonych regałach w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11) będzie można znaleźć tym razem wyłącznie ulubione lektury najmłodszych.

W świąteczny poniedziałek, 1 czerwca, książki przyjadą do dzieci i odwiedzą je w krakowskich szpitalach. Książki mają bowiem magiczne właściwość – nagle dzięki nim lądujemy w zupełnie nowych miejscach, choćbyśmy nie ruszyli się z łóżka. Fantastyczni bohaterowie, niespotykane zdarzenia oraz same dobre zakończenia dostaną tego dnia w swoje ręce wszyscy mali pacjenci.