Książka i Róża – już w ten weekend!

Kiermasz Książki Używanej już jutro i pojutrze na Placu Marii Magdaleny! Zapraszamy wszystkich miłośników dobrych książek z drugiej ręki – do wyboru oferta min. księgarni Fankomiks i Szafa Pełna Książek, antykwariatów Abecadło i 9wrota, literatura anglojęzyczna w wyborze Massolit Books & Cafe czy książki wycofane ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Pierwszych kupujących obdarujemy prawdziwymi różami, a do każdej książki z targu załączamy tatuaż wodny z różą gratis! Dodatkowo kawa, pieczone kasztany i najprawdziwsze magdalenki w księgarni Bona. Kiermasz będzie też najlepszą okazją do spotkania…najprawdziwszego Cervantesa!

Do akcji „Książka i Róża” dołączyło w tym roku wielu partnerów.
Z książką pod pachą, różą w ręce i tatuażem zapraszamy min. do:

Salon Maniewski | Pasaż 13, Rynek Główny

Każda dziewczyna, która pojawi się w Salonie Maniewski w dniu 23.04 i będzie miała z sobą książkę, różę i tatuaż otrzyma prezent niespodziankę.

Restauracja Włoska | Sukiennicza 8

Każdy kto pojawi się w restauracji Włoska przy ul. Sukienniczej 8 w dniach od 23-24.04 i będzie miał z sobą książkę, różę i tatuaż otrzyma lemoniadę gratis

Słodki Wierzynek | Rynek Główny

Słodki Wierzynek zaprasza miłośników książek do cukierni na Rynku Głównym w sobotę i niedzielę, przy zakupie kawy lub herbaty makaronik różany gratis. Podczas Kiermaszu będą rozdawane specjalne bileciki na gratisowy makaronik.

Szary stół Kuchnia wegetariańska

Każdy uczestnik Kiermaszu, który odwiedzi Szary Stół w sobotę 23.04 i będzie miał z sobą książkę, różę i tatuaż otrzyma 10% zniżki na menu.

Dodatkowo, wszyscy szczęśliwie urodzeni w dniach 23 i 24 kwietnia mogą liczyć na upominek w naszej kiermaszowej kwiaciarni, prowadzonej przez Studio Sulik.

Po i w trakcie kiermaszu zapraszamy na bogaty program spotkań w krakowskich księgarniach i bibliotekach. Za ladami wybranych księgarń staną min. Wojciech Bonowicz i Katarzyna Kubisiowska, w De Revolutionibus Books & Cafe Noc Filozofii i wykład prof. Jerzego Stelmacha, autor i ilustrator serii książek o kocie Cagliostro spotka się z czytelnikami w księgarni Bonobo, w teatrze Barakah odbędą się Szekspirowskie warsztaty sceniczne, a na krakowskich Plantach będziecie się mogli natknąć na rowery Lotnej Czytelni.

Więcej informacji znajdziecie tutaj oraz na stronie www.ksiazkairoza.pl.

kir_2016_poziome6

Organizatorzy: Województwo Małopolskie, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie – Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego, Krakowskie Biuro Festiwalowe – Operator Programu Kraków – Miasto Literatury UNESCO

Partnerzy: Instytut Książki, Izba Księgarstwa Polskiego, Karnet, Lubimy Czytać, O.pl, Shakespeare Lives, Instytut Cervantesa, Fundacja Kopernika, Fundacja Poemat, Fundacja Miasto Literatury