Krakowski Kiermasz Książki – poezja w plenerze!

Z okazji Festiwalu Miłosza piękny krakowski Plac św. Marii Magdaleny po raz trzeci w tym roku wypełni się książkami. Specjalna edycja Krakowskiego Kiermaszu Książki będzie towarzyszyć wielkiemu świętu poezji w pobliskim Pałacu Erazma Ciołka w sobotę i niedzielę 9-10 czerwca. Kiermasz potrwa w oba dni od godz. 10:00 do 20:00.

Co roku w ramach Festiwalu Miłosza do Krakowa zjeżdżają pisarze i pisarki z najróżniejszych stron świata udowadniając, że w atakującej niezliczonymi bodźcami rzeczywistości jest miejsce dla poezji jako formy bardziej uważnego doświadczania świata. Ale poezja to nie tylko twórczość współczesnych przedstawicieli tego gatunku literackiego. Poezja to także wielowiekowe tradycje nierozerwalnie związane z Krakowem – pierwszym polskim Miastem Literatury UNESCO.

W ramach specjalnej edycji Krakowskiego Kiermaszu Książki zaprezentują się 9 i 10 czerwca antykwariaty: Abecadło, Hulaj Pole, Suszek i 451 stopni, Szafa Pełna Książek, anglojęzyczna American Bookstore, księgarnia komiksowa Fankomiks, a także inni krakowscy antykwariusze i bukiniści. Nie zabraknie poezji, klasyki prozy światowej, książek i albumów historycznych, archiwalnych magazynów i komiksów, płyt winylowych, pocztówek i fotografii, egzemplarzy często unikatowych i niedostępnych w regularnym obiegu.

Kiermasz to nie tylko okazja do poszukiwań białych kruków, ale wydarzenie o charakterze kulturalnym. W sobotę o 15:00 czeka nas pokaz rysowania na żywo w wykonaniu utalentowanego polskiego autora komiksów Jacka Świdzińskiego. Wydarzenie będzie towarzyszyć trwającej wystawie Teraz Komiks! w Muzeum Narodowym. Z kolei w niedzielę o 18:00 odbędzie się prezentacja nowego numeru czasopisma „Czas Literatury”. Spotkanie z redaktorem naczelnym Jackiem Hajdukiem, Michałem Zabłockim i gośćmi specjalnymi okrasi niecodzienny performance solistów Chóru Passionart pod batutą Janusza Wierzgacza, którzy wyśpiewają fragmenty wybranych artykułów z kwartalnika Biblioteki Kraków.

O sferę ciała zadbają na kiermaszu rowerowa kawiarnia Bike Café oraz mobilna riksza lodowa Lodożercy znana z Placu Nowego. W przerwach między wydarzeniami Festiwalu Miłosza, książkowymi zakupami i innymi atrakcjami kiermaszu nie zabraknie też okazji do spędzenia kilku chwil na leżaku w przepięknym otoczeniu jednego z najstarszych zakątków Krakowa.

8. edycja Krakowskiego Kiermaszu na Placu św. Marii Magdaleny stanowi część obchodów Dni Krakowa. Wydarzenie ma na celu popularyzację literatury z drugiego obiegu oraz wsparcie lokalnego rynku antykwarycznego i księgarskiego zgodnie z założeniami programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Zapraszamy!

Więcej na: www.miastoliteratury.pl