Krakowski Kiermasz Książki – finał sezonu

W najbliższy weekend na placu św. Marii Magdaleny w Krakowie czeka nas literackie pożegnanie lata. Podczas ostatniej w tym sezonie edycji Krakowskiego Kiermaszu Książki urokliwy plac w historycznym sercu Krakowa ponownie wypełni się dobrą literaturą. W programie m.in. animacje i zabawy dla dzieci, spotkanie Koła Młodych Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i warsztaty drukarskie. Zapraszamy w sobotę i niedzielę 7 i 8 września od 10.00 do 20.00!

Antykwariaty Abecadło, Biblioteka Domowa, PiBook, Świat w Tunelu, Suszek, 451 Stopni i Szafa Pełna Książek – lista wystawców, jacy zaprezentują swoje zbiory na Krakowskim Kiermaszu Książki zaspokoi oczekiwania każdego bibliofila. W przestrzeni placu św. Marii Magdaleny spotkamy też anglojęzyczną American Bookstore, wyspecjalizowaną w komiksach księgarnię Fankomiks oraz innych antykwariuszy i bukinistów znanych z niedzielnych poranków pod Halą Targową i innych miejsc kojarzących się z książką. Przebierać będzie można m.in. w szerokiej ofercie klasyki literatury polskiej i światowej, albumach o kulturze i sztuce, książkach historycznych, archiwalnych wydaniach magazynów literackich i komiksów, płytach winylowych, pocztówkach i fotografiach.

Przez cały weekend w strefie warsztatowej odbywać się będą wydarzenia. 7 września pomiędzy 13.00 a 16.00 skorzystać będzie można ze specjalnej czytelni, w której zgromadzone będą (niemal) wszystkie książki dla dzieci oraz gry planszowe, których bohaterem jest Kraków, a także kolekcja kultowych komiksów o Thorgalu. Tego samego dnia o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie Koła Młodych, grupy początkujących pisarzy i pisarek zrzeszonych w Stowarzyszeniu Pisarzy Polskich, połączone z czytaniem na żywo. W niedzielę od 12.00 zapraszamy dzieci i rodziców na animacje i zabawy – m.in. puszczanie wielkich baniek i malowanie twarzy! Program kulturalny dopełnią otwarte warsztaty drukarskie z Tadeuszem Grajpelem, znawcą i pasjonatem dziejów drukarstwa i drzeworytnictwa w Polsce, twórcą rekonstrukcji oryginalnej prasy drukarskiej Gutenberga, prowadzącym w Końskich (woj. świętokrzyskie) autorską Pracownię Badań i Edukacji Historycznej. Warsztaty potrwają od godz. 12.00 do 20.00.

O kubki smakowe i podniebienia uczestników Kiermaszu zadba mobilna kawiarnia i lodziarnia Lodożercy. Przez cały czas trwania wydarzenia zapraszamy też do kącika z literaturą dziecięcą prowadzonego przez księgarnię Szafa Pełna Książek.

Na kiermasz zapraszamy 7 i 8 września w godz. 10.00–20.00. Wydarzenie jest częścią wiosenno-letniego cyklu realizowanego przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w ramach strategii wspierania księgarstwa tradycyjnego wpisanej w program Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Organizatorzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO
Patroni medialni: Radio Kraków, miesięcznik „Karnet”, dwutygodnik „Kraków.pl”, portal Krakow.pl
Projekt realizowany przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Promocja czytelnictwa.