Krakowski Kiermasz Książki – edycja wakacyjna!

Zjawisko sezonu ogórkowego zdecydowanie nie dotyczy życia literackiego w Krakowie. Specjalnie z okazji początku wakacji Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO zaprasza na Krakowski Kiermasz Książki – kolejną edycję cyklicznego, plenerowego wydarzenia, podczas którego zaprezentujemy książkową ofertę antykwariuszy i bukinistów z Krakowa i regionu. Kiermasz odbędzie się w niedzielę 9 lipca od godz. 11:00 do 19:00 na urokliwym Placu św. Marii Magdaleny.

Antykwariaty Hulaj Pole, Abecadło, Szafa Pełna Książek oraz zaprzyjaźnieni katowiczanie z Antykwariatów Suszek i 451stopni; Księgarnia hobbistyczna Fankomiks, American Bookstore, działający na co dzień w przejściu podziemnym na wysokości Domu Handlowego „Jubilat” Świat w Tunelu oraz bukiniści znani z niedzielnych poranków na Hali Targowej – oferta książek z drugiego obiegu na Krakowskim Kiermaszu Książki zapowiada się jak zawsze znakomicie! Ideą kiermaszu organizowanego od 2016 roku jest popularyzacja książki używanej jako pełnowartościowej lektury dla dużych i małych, a także przypomnienie o bogatych tradycjach antykwarycznych pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO.

Na miejscu kiermaszu będzie można napić się kawy z rowerowej kawiarni Bike Café, skosztować pysznego hummusu od Hummus Amamamusi i pieczonych kasztanów od Pana Kasztana.

Kiermasz uzupełnią wydarzenia kulturalne, w tym zaplanowane na 14:00 spotkanie z redaktorami pism poetyckich KONTENT i WIDMA . WIDMA skupiają kilku najlepszych współczesnych i awangardowych poetów z Polski i ze Stanów Zjednoczonych, oferując równoległe tłumaczenia poezji. To zarazem pierwsza w historii publikacja księgarni Massolit (ul. Felicjanek 4). Kwartalnik KONTENT to zupełnie świeży tytuł środowiska studentów Wydziału Polonistyki UJ.

O godz. 16:00 zapraszamy na prelekcję o Zygmuncie Nowakowskim autorstwa Pawła Chojnackiego. Prelekcja połączona z prezentacją zabytkowych publikacji z archiwum autora będzie świetną okazją do przypomnienia tego wielkiego, choć zapomnianego krakauera – pisarza, felietonisty o wyjątkowo barwnej biografii (1891-1963). Podczas kiermaszu natknąć się będzie można również na rower Lotnej Czytelni Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, w którym dostępne będą książki do całkowicie bezpłatnego i bezterminowego wypożyczenia.

Zapraszamy na Plac św. Marii Magdaleny!

kkk-banner-9-07-2017-784_296_px

Organizatorem Krakowskiego Kiermaszu Książki jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.