Kraków świętuje rocznicę przyznania tytułu Miasta Literatury

Wątpimy, czy jest jeszcze ktoś kto o tym nie wie. Może gdzieś za tatrzańskimi halami albo w nadmorskich kurortach mieszka osoba, która od roku nie interesowała się tym co słychać w Krakowie. Jest też możliwość, że nie słyszały o tym niebiosa (chociaż tam podobno interesują się wszystkim). Dlatego 19 października z krakowskiego Rynku wyślemy radosną nowinę do każdego mieszkańca, do turystów, do lokatorów podmiejskich dzielnic i do wszystkich świętych – właśnie mija rok odkąd Kraków cieszy się tytułem Miasta Literatury UNESCO! W niebo polecą setki wielokolorowych balonów głoszących najlepszą literacką nowinę. Zapraszamy!

Balony powędrują w niebo spod Ratusza w niedzielę 19 października o 12:00.

To nie koniec atrakcji! Na krakowskim Rynku pojawią się również dobrze Wam znane kolorowe, widoczne z wysokiego nieba litery, które znowu ułożą się w napis Kraków Miasto Literatury UNESCO!

Zapraszamy! Przyjdźcie na Rynek, żeby cieszyć się z nami!

Więcej informacji o tytule Kraków Miasto Literatury UNESCO można znaleźć na stronie www: www.miastoliteratury.pl