W dniach 31 maja – 2 czerwca w norweskim Lillehammer odbywa się Zjazd Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia ICORN, połączony z konferencją PEN International. Ponad 300 pisarzy, artystów, działaczy, przedstawicieli miast i innych gości z 60 krajów bierze udział w sesjach, warsztatach, czytaniach literatury i koncertach. W programie zjadu, odbywającego się pod nazwą „In Other Words” pojawią się takie tematy jak: wolność ekspresji, bezpieczeństwo, prawa człowieka; przedyskutowane zostaną również plany na rozwój sieci.

Kraków reprezentuje Justyna Jochym, która w Lillehammer przedstawi dwa bieżące projekty realizowane przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu ICORN. Anchoring ICORN ma na celu promowanie sieci i zachęcanie niezrzeszonych miast do członkostwa. Engage! Young Producers natomiast daje szanse młodzieży na swobodę ekspresji i stwarza możliwość twórczego rozwoju.

Kraków przystąpił do Międzynarodowej Sieci Miast Schronienia ICORN w 2011r. Od tamtej pory, jako aktywny członek sieci, stał się schronieniem sześciu pisarzy prześladowanych we własnych ojczyznach.