Kraków na Targach Książki w Pradze

12 maja br. odwiedziliśmy Svět knihy, czyli Targi Książki w Pradze, gdzie na specjalnym stoisku Miast Literatury UNESCO można było m.in. zdobyć literackie gadżety z Krakowa.

Wzięliśmy też udział w dyskusji panelowej z udziałem miast partnerskich Krakowa w sieci Miast Literatury UNESCO – naszych miłych gospodarzy z Czech, przedstawicieli Barcelony, Nottingham i Lwowa. Rozmawialiśmy m.in. o korzyściach społecznych, wizerunkowych i ekonomicznych z uczestnictwa w programie Miast Kreatywnych, sensie integrowania różnorodnego życia literackiego i rolach koordynatorów programów w poszczególnych miastach i o tym, jak zarażać pasją do czytania w epoce smartfonów.

Podczas spotkania podkreślono wiodącą rolę Krakowa w komitecie sterującym Miast Literatury UNESCO oraz postawiono za wzór wysiłki miasta w związku z wdrażaniem programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i jego ewaluacją.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z praskich targów książki!