Kraków cieszy się z tytułu Miasta Literatury UNESCO

Napis: Kraków Miasto Literatury UNESCO ułożony z kolorowych, wysokich na ponad metr liter, stanął wczoraj na Rynku Głównym. Mieszkańcy miasta chcą w ten sposób dać wyraz radości z otrzymanego w poniedziałek, zaszczytnego tytułu. Wkrótce na Rynku Głównym pojawią się okolicznościowe flagi, a na budynku Urzędu Miasta (przy pl. Wszystkich Świętych 3-4) oraz na Wieży Ratuszowej zawisną specjalne szarfy. Plakaty z hasłem: Mieszkam w Krakowie Mieście Literatury UNESCO zawisną natomiast w witrynach księgarń przy Rynku oraz w hali Targów Książki w Krakowie.

A to nie koniec. Każdy, kto do niedzieli odwiedzi Centrum Festiwalowe Festiwalu Conrada w Pałacu Pod Baranami lub stoisko Festiwalu na Targach Książki w Krakowie (stoisko A28) otrzyma darmowe, okolicznościowe pocztówki i przypinki. Już teraz na stronach miasta i zaprzyjaźnionych instytucji kultury, a wkrótce także na stronie UNESCO, można zobaczyć stworzony specjalnie z tej okazji, blisko sześciominutowy film, w którym znane postaci świata literackiego odpowiadają na pytanie: Dlaczego Kraków jest miastem literatury.

I wreszcie: każdy kto w Centrum Festiwalowym kupi specjalną festiwalową koszulkę z portretem Josepha Conrada, otrzyma półcienną torbę – oczywiście z hasłem: Mieszkam w Krakowie Mieście Literatury UNESCO.