Konferencja prasowa Nagrody im. Wisławy Szymborskiej

19 kwietnia 2018 o godz. 11:00 w księgarni De Revolutionibus, przy ul. Brackiej 14 w Krakowie odbędzie się konferencja prasowa, podczas której zostaną ogłoszone nominacje do szóstej edycji Nagrody im. Wisławy Szymborskiej oraz nazwisko zagranicznego laureata tegorocznej edycji Nagrody.

W konferencji udział wezmą: Michał Rusinek (Prezes Zarządu Fundacji Wisławy Szymborskiej), Andrzej Kulig (Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta), Izabela Helbin (Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego), Olga Brzezińska (Prezes Fundacji Miasto Literatury) oraz Paulina Małochleb (Sekretarz Nagrody).

W szóstej edycji konkursu Nagroda zostanie przyznana w dwóch kategoriach:

za tom poetycki wydany w 2017 roku, napisany w języku polskim,
za tom poetycki autora zagranicznego przetłumaczony na język polski i wydany w 2016 lub 2017 roku (tutaj uhonorowany zostanie także tłumacz/tłumacze zwycięskiego tomu wierszy).
9 czerwca 2018 podczas Festiwalu Miłosza, na uroczystej gali w Centrum Kongresowym ICE Kraków zostanie ogłoszone nazwisko polskiego laureata oraz wręczona Nagroda laureatowi zagranicznemu i tłumaczowi zwycięskiego tomiku.

W 2018 roku Nagroda im. Wisławy Szymborskiej zostanie przyznana po raz szósty. W poprzednich latach otrzymali ją: Krystyna Dąbrowska za tom Białe krzesła i Łukasz Jarosz za tom Pełna krew (2013), Julia Hartwig za tom Zapisane (2014), Roman Honet za tom świat był mój i Jacek Podsiadło za tom Przez sen (2015) oraz Jakub Kornhauser za tom Drożdżownia i Uroš Zupan za tom Niespieszna żegluga (2016) oraz Marcin Sendecki za tom W (2017).