Festiwal Conrada 2017 startuje już w poniedziałek!

Już jutro (21 października), dwa dni przed inauguracją Festiwalu Conrada, na Rynku Głównym znów staną wielkoformatowe litery układające się w napis KRAKÓW MIASTO LITERATURY UNESCO. W tym roku zaprezentujemy je w nowej odsłonie, nawiązującej do Roku Awangardy i dzieł polskich futurystów.

Przestrzenny projekt autorstwa Tomka Budzynia wykorzystuje oryginalne grafiki Władysława Strzemińskiego, sięga po gładkie plamy barwne i trójwymiarowe elementy graficzne, a swoim wyglądem nawiązuje do typografii z epoki. W ten sposób Kraków uczci 4. już rocznicę otrzymania tytułu Miasta Literatury UNESCO. Wielkoformatowe litery zostaną na płycie Rynku do niedzieli (29 października).

A już w poniedziałek (23 października) rozpocznie się w Krakowie wielkie międzynarodowe święto literatury – Festiwal Conrada. Przypominamy, że Akademia Pisarzy, działająca przy jednym z najważniejszych wydawnictw anglosaskich na świecie „Penguin Random House” uznała Festiwal Conrada za jeden z 20 najważniejszych festiwali literackich na świecie, w których każdy miłośnik książek powinien wziąć udział.

Co nas czeka w tym roku? Dyskusje, debaty, lekcje czytania, pokazy filmów, koncert, wręczenie Nagrody Conrada i przede wszystkim: możliwość spotkania ze znakomitymi gośćmi – pisarzami i krytykami z Polski i zagranicy.

Do zobaczenia!