Aktualności

16 Lipca
2013

Ebookuj książkę na lato!

Można śmiało powiedzieć, że Wirtualna Biblioteka Wydawców opanowała nasze urządzenia mobilne! Już po dwóch tygodniach od uruchomienia literackiej akcji na wakacje czytelnicy pobrali blisko 2 500 ebooków! A to jeszcze nie koniec! Dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali z naszej propozycji spędzenia lata z książką, przypominamy jak ona działa: wystarczy zeskanować kod QR wybranej książki z plakatu lub wejść na stronę qr.miastoliteratury.pl… i pobrać darmowy fragment ebooka na swoje urządzenie mobilne. Blisko dwadzieścia największych krakowskich wydawnictw połączyło siły, żeby promować czytanie za pośrednictwem nowoczesnych technologii. Ponad 60 wiat przystankowych w Krakowie zmieniło się w Wirtualną Bibliotekę Wydawców. Na plakatach prezentujemy najlepsze książki tego lata. Znajdź swoją idealną opowieść!

Jeśli po przeczytaniu darmowego fragmentu książki nie będziesz w stanie się już od niej oderwać, z łatwością możesz nabyć ebooka klikając w link na końcu zeskanowanego fragmentu. Możesz też udać się do jednej z poniższych, zaprzyjaźnionych z Krakowskim Biurem Festiwalowym księgarń, gdzie pokazując pobrany fragment ebooka skorzystasz z 10-procentowego rabatu na zakup tradycyjnej wersji książki:

  • Księgarnia Bona przy ulicy Kanoniczej 11
  • Księgarnia Matras przy Rynku Głównym 23 i w Galerii Kazimierz
  • Księgarnia Młoda w Kamienicy Szołayskich przy Placu Szczepańskim 9
  • Księgarnia Muza przy ul. Królewskiej 47
  • Księgarnia Pod Globusem przy ul. Długiej 1

QRkodowa akcja potrwa do końca sierpnia. Na ulicach znaleźć można trzy wersje plakatów, na których umieszczono łącznie ponad 70 tytułów. Są wśród nich książki z zakresu: literatury pięknej (autorstwa Ignacego Karpowicza, Szczepana Twardocha, Richarda Lourie), literatury biograficznej (m.in. biografie Steve’a Jobsa, Leo Messiego i Davida Bowie), poezji (m.in. tomy Wisławy Szymborskiej, Stanisława Barańczaka, Zbigniewa Herberta), literatury dla dzieci (autorstwa Andrzeja Maleszki i Michała Rusinka), a także literatury popularnej (autorstwa Mariusza Wollnego czy Jakuba Ćwieka).

Wirtualna Biblioteka Wydawców wpisuje się w cykl działań realizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, promujących literacki wizerunek miasta. KBF organizuje dwa wielkie festiwale literackie (coroczny Festiwal Conrada i raz na dwa lata – Festiwal Miłosza), chętnie angażuje się w inicjatywy przygotowywane przez wydawnictwa mające w mieście swoją siedzibę, ściśle współpracuje z Targami Książki – uznawanymi za najważniejsze wydarzenie w branży księgarskiej, a także wspiera wszelkie inicjatywy przybliżające literaturę mieszkańcom Krakowa i turystom. Z kolei w ramach programu Reading Małopolska KBF realizuje działania promocyjne nakierowane na podkreślanie literackiego potencjału regionu. Tylko w ciągu ostatniego roku, KBF organizował także dwie wielkie międzynarodowe konferencje, na które do Krakowa zjechali najwybitniejsi przedstawiciele świata literackiego, w tym z Miast Literatury UNESCO, oraz członkowie PEN International i ICORN. Powstał także multimedialny i interaktywny portal readingmalopolska.pl, który stał się kompendium wiedzy o literackich atrakcjach regionu. Od ponad roku, wspólnie z portalem Bookeriada.pl, KBF organizuje wielką akcję bezpłatnej wymiany książek Drugie Życie Książki, która zdobyła uznanie czytelników i przyciąga co miesiąc setki miłośników czytania. Nie przypadkiem właśnie w Krakowie, jako pierwszym mieście w Polsce, dwa lata temu w pojazdach komunikacji miejskiej wyznaczono Miejsce dla Czytającego.