fbpx

Można śmiało powiedzieć, że Wirtualna Biblioteka Wydawców opanowała nasze urządzenia mobilne! Już po dwóch tygodniach od uruchomienia literackiej akcji na wakacje czytelnicy pobrali blisko 2 500 ebooków! A to jeszcze nie koniec! Dla tych, którzy jeszcze nie skorzystali z naszej propozycji spędzenia lata z książką, przypominamy jak ona działa: wystarczy zeskanować kod QR wybranej książki z plakatu lub wejść na stronę qr.miastoliteratury.pl… i pobrać darmowy fragment ebooka na swoje urządzenie mobilne. Blisko dwadzieścia największych krakowskich wydawnictw połączyło siły, żeby promować czytanie za pośrednictwem nowoczesnych technologii. Ponad 60 wiat przystankowych w Krakowie zmieniło się w Wirtualną Bibliotekę Wydawców. Na plakatach prezentujemy najlepsze książki tego lata. Znajdź swoją idealną opowieść!

Jeśli po przeczytaniu darmowego fragmentu książki nie będziesz w stanie się już od niej oderwać, z łatwością możesz nabyć ebooka klikając w link na końcu zeskanowanego fragmentu. Możesz też udać się do jednej z poniższych, zaprzyjaźnionych z Krakowskim Biurem Festiwalowym księgarń, gdzie pokazując pobrany fragment ebooka skorzystasz z 10-procentowego rabatu na zakup tradycyjnej wersji książki:

  • Księgarnia Bona przy ulicy Kanoniczej 11
  • Księgarnia Matras przy Rynku Głównym 23 i w Galerii Kazimierz
  • Księgarnia Młoda w Kamienicy Szołayskich przy Placu Szczepańskim 9
  • Księgarnia Muza przy ul. Królewskiej 47
  • Księgarnia Pod Globusem przy ul. Długiej 1

QRkodowa akcja potrwa do końca sierpnia. Na ulicach znaleźć można trzy wersje plakatów, na których umieszczono łącznie ponad 70 tytułów. Są wśród nich książki z zakresu: literatury pięknej (autorstwa Ignacego Karpowicza, Szczepana Twardocha, Richarda Lourie), literatury biograficznej (m.in. biografie Steve’a Jobsa, Leo Messiego i Davida Bowie), poezji (m.in. tomy Wisławy Szymborskiej, Stanisława Barańczaka, Zbigniewa Herberta), literatury dla dzieci (autorstwa Andrzeja Maleszki i Michała Rusinka), a także literatury popularnej (autorstwa Mariusza Wollnego czy Jakuba Ćwieka).

Wirtualna Biblioteka Wydawców wpisuje się w cykl działań realizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, promujących literacki wizerunek miasta. KBF organizuje dwa wielkie festiwale literackie (coroczny Festiwal Conrada i raz na dwa lata – Festiwal Miłosza), chętnie angażuje się w inicjatywy przygotowywane przez wydawnictwa mające w mieście swoją siedzibę, ściśle współpracuje z Targami Książki – uznawanymi za najważniejsze wydarzenie w branży księgarskiej, a także wspiera wszelkie inicjatywy przybliżające literaturę mieszkańcom Krakowa i turystom. Z kolei w ramach programu Reading Małopolska KBF realizuje działania promocyjne nakierowane na podkreślanie literackiego potencjału regionu. Tylko w ciągu ostatniego roku, KBF organizował także dwie wielkie międzynarodowe konferencje, na które do Krakowa zjechali najwybitniejsi przedstawiciele świata literackiego, w tym z Miast Literatury UNESCO, oraz członkowie PEN International i ICORN. Powstał także multimedialny i interaktywny portal readingmalopolska.pl, który stał się kompendium wiedzy o literackich atrakcjach regionu. Od ponad roku, wspólnie z portalem Bookeriada.pl, KBF organizuje wielką akcję bezpłatnej wymiany książek Drugie Życie Książki, która zdobyła uznanie czytelników i przyciąga co miesiąc setki miłośników czytania. Nie przypadkiem właśnie w Krakowie, jako pierwszym mieście w Polsce, dwa lata temu w pojazdach komunikacji miejskiej wyznaczono Miejsce dla Czytającego.

Wpisz szukaną frazę: