fbpx

Drugie Życie Książki powraca do krakowskich szpitali

Literackie regały i bezpłatna wymiana książek pod szyldem Drugiego Życia Książki zawędrowały do krakowskich placówek już po raz drugi. Tytuły dotarły na oddziały dziecięce i położnicze, a w sumie na regałach pojawiło się blisko 400 tomów, w większości bestsellerowych perełek ostatnich miesięcy m.in.: Steve Jobs Waltera Isaacsona, Dopóki nie zgasną gwiazdy Piotra Patykiewicza, Tam, gdzie nie sięga już cień Hanny Kowalewskiej, Otuleni deszczem Charlesa Martina.

Zarówno mali pacjenci jak i ich rodzice mogą wymieniać się tomami do woli i odnajdywać w nich swoich ulubionych bohaterów. Książki mają terapeutyczny wymiar i pomagają w mierzeniu się z trudnym pobytem w szpitalu. Wśród placówek objętych akcją znalazły się: Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Grandego, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy, Szpital Specjalistyczny im. S. Żeromskiego, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. Św. Ludwika, Szpital Położniczo-Ginekologiczny UJASTEK.

Literackie regały to jednak nie wszystko. Dokładnie w Dzień Dziecka w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie odbyły się literacko-muzyczne warsztaty. Dzieci wysłuchały bajki opowiadanej do muzyki na żywo. Szukały zapachu wieloryba, tworzyły odgłosy Oceanu Spokojnego i zatańczyły słoneczny taniec. Podczas warsztatów nauczyły się również gry na wyjątkowych instrumentach wśród, których znalazły się m.in.: flet indiański, kalimba, harmonijka ustna i bęben oceaniczny.

Partnerami strategicznymi akcji i fundatorami książek są literackie wydawnictwa: ZNAK, Insignis, Sine Qua Non, WAM oraz Wydawnictwa Literackiego.

Wpisz szukaną frazę: