Był sobie król… Poczet Piastów – wraca seria książek o historii Polski

Był sobie król… Poczet Piastów, to pierwsza część popularnonaukowej serii książek o historii naszego pięknego kraju. Serii, która po wielu latach nieobecności powraca w nowej odsłonie na półki i regały domowych biblioteczek, aby (będąc niejako alternatywą dla nudnych szkolnych podręczników) edukować nowe pokolenia o naszym wspaniałym dziedzictwie.

To książki dla całej rodziny i na całe życie, uczą i bawią snując fantastyczną i arcyciekawą opowieść o naszych przodkach, począwszy od czasów legendarnych, a na ostatnich królach kończąc. Podane w przystępny sposób, zobrazowane genialnymi ilustracjami i wzbogacone o tony ciekawostek nasze dzieje okazują się być nie mniej fascynujące niż najlepsze seriale HBO. Rozpoczynający cykl Poczet Piastów opowiada o przygodach pierwszych polskich władców. Niektóre z tych przygód, awantur i wybryków są tak niesamowite, że aż niewiarygodne, a jednak prawdziwe.

Autorem serii jest Mariusz Wollny, pisarz znany głównie z cyklu kryminalnego o inwestygatorze (prywatnym detektywie) Kacprze Ryksie, który w XVI-wiecznym Krakowie rozwiązuje autentyczne sprawy kryminalne nękające ówczesną stolicę, jak i nierzadko całą Rzeczpospolitą. Za oprawą graficzną nowej edycji Był sobie król… (wcześniejsze wydania Bellona 1996 oraz 2004) stoi niemniej uzdolniona córka pisarza Zuza Wollny, która pięknymi, zabawnymi i czasem tajemniczymi ilustracjami zobrazowała przypadki polskich władców. W serii ukażą się jeszcze 3 książki – Poczet Jagiellonów oraz dwuczęściowy (nigdy jeszcze nie wydany) Poczet Królów Elekcyjnych. Wydawcą serii jest autorska oficyna JAMA, założona przez M. Wollnego celem self-publishingu.

Książka wydana została na początku grudnia przy współudziale czytelników poprzez portal crowdfundingowy WSPIERAM.TO, a obecnie zakupić ją można (z dedykacją od autora na życzenie) w Składzie Towarów Rarytnych „U Kacpra Ryksa” przy pl. Mariackim 3 w Krakowie oraz wysyłkowo na stronie wydawcy www.sklep.kacperryx.pl

Do wirtualnego czytania udostępniona została cała pierwsza księga. Wystarczy kliknąć tutaj.

byl-sobie-krol

Partnerem wydania jest Kraków Miasto Literatury UNESCO i Krakowskie Biuro Festiwalowe.