3 Weekend z Literaturą w MOCAK-u!

Spotkanie z Wojciechem Nowickim – mistrzem literackiego eseju, historykiem fotografii, kuratorem i dziennikarzem kulinarnym będzie głównym punktem programu 3. Weekendu z Literaturą. 6-7 sierpnia w Muzeum Sztuki współczesnej MOCAK w Krakowie czeka też na Was min. specjalna edycja akcji Drugie Życie Książki i moc innych atrakcji!

Program 3. Weekendu z Literaturą:

6 sierpnia 2016 (sobota):

15:00 Zabawy z książką

Warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci w wieku 5–7 lat, inspirowane książką O zajączku, który nie potrafił zliczyć do trzech Ludwika Górskiego.

Wstęp bezpłatny zgłoszenia pod adresem: biblioteka@mocak.pl.

17:00 Spotkanie z Wojciechem Nowickim

Czym jest literacki esej? Spotkanie z Wojciechem Nowickim – pisarzem, eseistą, kuratorem wystaw fotograficznych i krytykiem kulinarnym, laureatem Nagrody Literackiej Gdynia 2014 w kategorii eseistyka za tom Salki.

7 sierpnia 2016 (niedziela)

15:00 Drugie Życie Książki

Specjalna edycja bezpłatna bezgotówkowej akcji wymiany książek. Wystarczy przynieść jedną, maksymalnie dziesięć książek. Pozycje wydane do 1995 roku można wymienić tylko na takie, które również ukazały się do tego czasu, natomiast publikacje wydane po 1995 roku na dowolną książkę. Zapraszamy!

16:00 Literackie oprowadzanie po Bibliotece Mieczysława Porębskiego

Prowadzenie: Filip Skowron – etnolog i polonista.

17:00 Spotkanie poświęcone pracy wydawcy – dyskusja ekspercka

Uczestnicy: Barbara Kęsek-Bardel (wydawnictwo Znak), Stanisław Danecki, Dorota Szmit (słowo/obraz terytoria, Wydawnictwo w Podwórku)

Prowadzenie: Maciej Jakubowiak

Drugie Życie Książki – edycja specjalna podczas Weekendu z Literaturą w MOCAKu, 7 sierpnia 2016, godz. 15.00              fot. Tomasz Wiech

Weekendy z Literaturą w MOCAK-u

W przez całe lato piękna Biblioteka Mieczysława Porębskiego w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK będzie miejscem spotkań autorskich, warsztatów literacko-plastycznych i zajmujących dyskusji o procesie powstawania książki.

W ramach pierwszej, czerwcowej odsłony projektu odbyło się już min. spotkanie z Danielem Mizielińskim, tworzącym wraz z żoną Aleksandrą chyba najbardziej rozchwytywaną w kraju parę autorów książek dla dzieci (autorzy słynnych Map, czyli największego od lat hitu eksportowego polskiej literatury – pięknie ilustrowanego atlasu przetłumaczonego na ponad 20 języków!) czy warsztaty literacko-plastyczne inspirowane Wierszami dla dzieci Juliana Tuwima.

Weekendy z literaturą w MOCAK-u odbywają się pod patronatem Krakowa – Miasta Literatury UNESCO. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.