Aktualności

09
09.2019
09 Września
2019

Przystań, klasyka! O Tadeuszu Peiperze

„Papież awangardy” to bohater ostatniego w tym roku spotkania w ramach cyklu „Przystań, klasyka!” realizowanego przy kiermaszu Bukiniści nad Wisłą. O ciągle niedowartościowanej tradycji awangardy literackiej i rewolucyjnym płomieniu, jaki przetoczył się przez Kraków i Polskę w latach 20. XX wieku rozmawiać będzie z Marcinem Wilkiem Michalina Kmiecik z Katedry Teorii Literatury UJ. Spotkanie odbędzie się w sobotę 14 września o godz. 16.00 w kawiarni Metaforma na terenie pawilonu Powiśle 11.

Czytaj więcej

05
09.2019
05 Września
2019

Krakowski Kiermasz Książki – finał sezonu

W najbliższy weekend na placu św. Marii Magdaleny w Krakowie czeka nas literackie pożegnanie lata. Podczas ostatniej w tym sezonie edycji Krakowskiego Kiermaszu Książki urokliwy plac w historycznym sercu Krakowa ponownie wypełni się dobrą literaturą. W programie m.in. animacje i zabawy dla dzieci, spotkanie Koła Młodych Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i warsztaty drukarskie. Zapraszamy w sobotę i niedzielę 7 i 8 września od 10.00 do 20.00!

Czytaj więcej

04
09.2019
04 Września
2019

Wspólne czytanie nie tylko na zasypianie! Przedstawiamy wydarzenia dla dzieci i rodzin na Festiwalu Conrada

Zajęcia dla najnajów, czyli dzieci od 6 miesiąca życia, wydarzenie dla nastolatków i rodziców, a także spotkania dla dziadków i opiekunów, którzy czują, że mądre historie to dobra zabawa! W tym roku będzie dużo muzyki, mnóstwo zajęć plastycznych i jeszcze więcej opowieści. Czy już zachęciliśmy najmłodszych uczestników Festiwalu Conrada do wspólnej zabawy? Spotkamy się w dniach od 24 do 27 października!

Czytaj więcej