fbpx

Wydawnictwo a5 oraz Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie zapraszają na wieczór poezji Stanisława Barańczaka z udziałem przyjaciół Poety:

Ewy Lipskiej
Marcina Barana
Jerzego Kronholda
Ryszarda Krynickiego
Bronisława Maja
Leszka Aleksandra Moczulskiego
Jacka Podsiadło
Krzysztofa Siwczyka
Adama Zagajewskiego

goście specjalni
Marek Kondrat
Adam Michnik
Grzegorz Turnau

oraz
Olha Tsymbaluk, Andrzej Biegun i Konrad Mastyło
(zespół realizatorów spektaklu Podróż zimowa
w reżyserii Józefa Opalskiego)

wieczór poprowadzą
Andrzej Franaszek i Paweł Próchniak

czwartek, 19 lutego, godz. 18.00
Sala Widowiskowa
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
ul. Marii Konopnickiej 26
Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Fot. Joanna Helander

Jedna z największych prezentacji literatury polskiej za granicą od 15 lat! W dniach 19-23 marca na Salon du livre de Paris, najstarszym i największym wydarzeniu ekspozycyjnym świata frankofońskiego, miasta Kraków i Wrocław, wspólnie z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutem Książki, zaakcentują swoją literacką i kulturalną tożsamość. Targi Książki w Paryżu łączą promocję czytelnictwa na ogromną skalę z wydarzeniami branżowymi. Rokrocznie targi odwiedza 200 tysięcy czytelników. Swoją ofertę prezentuje przeszło 1200 wydawców, odbywa się około 500 spotkań autorskich z udziałem przedstawicielami 50 krajów. Salon du Livre to jedne z największych targów książki w Europie.

To wielka radość, że Kraków i Wrocław będą w tym roku gośćmi specjalnymi Targów Książki w Paryżu. Udział w największej francuskojęzycznej imprezie targowej to wielka szansa nie tylko na prezentację dziedzictwa literackiego obu tych miast, ale też przybliżenie twórczości współczesnych polskich autorów odbiorcom we Francji, Kanadzie, czy w państwach Afryki Północnej. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chętnie wspiera inicjatywy promujące literaturę polską na świecie. Mam nadzieję, że bogata oferta polskiego stoiska zachęci gości paryskich targów do zapoznania się z naszą kulturą, zwłaszcza że będą mieli okazję spotkać jej cenionych przedstawicieli – mówi Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzata Omilanowska.

Na stoisku Krakowa i Wrocławia na Targach Książki w Paryżu czytelnicy będą mogli spotkać się z twórcami reprezentującymi najważniejsze oblicza współczesnej polskiej kultury. Będą to: Joanna Bator, Marek Bieńczyk, Iwona Chmielewska, Norman Davies, Artur Domosławski, Ludwik Flaszen, Urszula Kozioł, Marek Krajewski, Ryszard Krynicki, Ewa Lipska, Zygmunt Miłoszewski, Joanna Olech, Roman Polański, Grzegorz Rosiński, Tomasz Różycki, Marzena Sowa, Mariusz Szczygieł, Wojciech Tochman, Olga Tokarczuk, Agata Tuszyńska i Krzysztof Varga. Listę tę uzupełnią wybitni humaniści polscy i europejscy.

Cieszę się, że Wrocław i Kraków będą miały możliwość zaprezentowania wybitnego dorobku współczesnych polskich pisarzy na Międzynarodowych Targi Książki w Paryżu. Obecność Wrocławia w Paryżu to znaczne wyróżnienie, zwłaszcza w kontekście zbliżającego się roku 2016, w którym Wrocław zostanie Europejską Stolicą Kultury oraz Światową Stolicą Książki UNESCO. Współpraca Wrocławia z Krakowem gwarantuje, że polska kultura prezentowana będzie na najwyższym poziomie – zaznacza Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Informacje o wydarzeniach targowych docierają do około 1900 zagranicznych dziennikarzy, a za nimi do milionów czytelników na całym świecie. Wartość kampanii medialnej Targów to 20 milionów euro.

Udział Krakowa i Wrocławia w tak znaczącej imprezie to nie tylko wielki prestiż i ogromna promocja obu miast, zwłaszcza w kontekście uzyskanego przez Kraków w 2013 tytułu Miasta Literatury UNESCO i roli Europejskiej Stolicy Kultury, jaką pełnić będzie Wrocław w 2016 roku. Obecność na Targach Książki w Paryżu to także wzmocnienie wymiany rynków książki, okazja do aktywizacji działalności wydawniczej i przekładowej – mówi Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Targi Książki w Paryżu, działające od 1981 roku, każdej wiosny przyciągają 200 tysięcy gości, którzy tłumnie odwiedzają położone na powierzchni 55 tysięcy metrów kwadratowych centrum ekspozycyjne Paris Expo Porte de Versailles. Gośćmi Targów byli, między innymi, Umberto Eco, Paul Auster, Doris Lessing, Carlos Fuentes, Allen Ginsberg, Herta Müller, José Saramago i Salman Rushdie. Od roku 1988 Targi zapraszają co roku jeden kraj jako gościa honorowego wydarzenia – w 2015 będzie to Brazylia, a od roku 2011 także miasta z całego świata, które prezentują dorobek swoich najciekawszych i najbardziej wpływowych autorów na specjalnym stoisku. Stolice Dolnego Śląska i Małopolski dołączą do Rio de Janeiro, Barcelony, Moskwy i Szanghaju, które prezentowały się na paryskich Targach w poprzednich latach.

Kraków i Wrocław we współpracy z Instytutem Książki przygotowały na Targi bogaty i różnorodny program. Kulturalne pejzaże obu miast składają się na bogatą panoramę literackiej tożsamości Polski, budowaną w duchu dialogu międzykulturowego na styku Wschodu i Zachodu, między historią a nowoczesnością. Wybitni pisarze, skarby literatury światowej i dyskusje dotykające newralgicznych problemów humanistyki – w intelektualnym fermencie kreatywnych i innowacyjnych miast literatury każdy znajdzie coś dla siebie. W programie znajdzie się miejsce dla spotkań dotyczących literatury dziecięcej i komiksu.

Na polskim stoisku, które zajmować będzie powierzchnię 200 m², zaprezentują się także wybrani wydawcy. Nie zabraknie również spotkań branżowych, w tym skierowanych do bibliotekarzy.

Cieszymy się, że wspólnie z Wrocławiem i Krakowem możemy przygotować paryską prezentację dorobku literackiego i kulturalnego obu tych miast. Najważniejszym celem zagranicznej działalności Instytutu Książki jest popularyzacja polskiej literatury na świecie, tym większa satysfakcja z tego, że na tak prestiżowych i wpływających na cały frankofoński rynek książki targach, będziemy mogli pokazać najnowsze dzieła polskich autorów. Liczymy, że ta prezentacja wpłynie na zwiększenie zainteresowania ze strony wydawców i wzrost liczby przekładów – mówi Grzegorz Gauden Dyrektor Instytutu Książki.

Organizatorzy polskiej prezentacji:

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Instytut Książki

Biuro Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

Krakowskie Biuro Festiwalowe

Organizatorzy:

Syndicat National de L’Édition

Reed Expositions

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Instytut Książki jest narodową instytucją kultury powołaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, działającą od stycznia 2004 r. Do głównych zadań Instytutu należy popularyzacja książek i czytelnictwa w kraju oraz polskiej literatury na świecie. Instytut promuje najlepsze polskie książki i ich autorów, organizuje wizyty studyjne dla tłumaczy i zagranicznych wydawców. Dzięki Programowi Translatorskiemu ©POLAND oraz Programowi Sample Translations ©POLAND zwiększa liczbę tłumaczeń literatury polskiej na języki obce. Instytut zajmuje się też promocją polskiej literatury poprzez zapewnienie jej obecności na najważniejszych międzynarodowych targach książki na świecie. Więcej na: www.instytutksiazki.pl

 

Kraków to miasto o tysiącletniej tradycji, dawna siedziba polskich królów i stolica kraju, a także kolebka języka polskiego i polskiej literatury – tu krzyżowały się najważniejsze prądy literackie kolejnych epok, z Krakowem związani byli najważniejsi polscy pisarze i nobliści w tej dziedzinie. Życie kulturalne tętni tutaj nieustannie. W 2000 r. Kraków otrzymał tytuł Europejskiej Stolicy Kultury, a w 2013 Miasta Literatury UNESCO. Rocznie w stolicy Małopolski odbywa się blisko 100 festiwali i innych wydarzeń kulturalnych o międzynarodowej renomie. Działa tu również ok. 50 muzeów wraz z oddziałami – w których znajduje 25% polskich zbiorów muzealnych, ok. 30 teatrów, ok. 50 galerii i wiele innych instytucji kultury. Więcej na: www.krakow.pl.

Krakowskie Biuro Festiwalowe to wiodąca polska instytucja realizująca najważniejsze wydarzenia kulturalne w skali kraju i Europy. Organizuje prestiżowe festiwale: Misteria Paschalia i Sacrum Profanum, jest także promotorem takich projektów kulturalnych jak: Festiwal Muzyki Filmowej, Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera, cykl Opera Rara, czy literacki Festiwal Conrada. KBF jest także wydawcą magazynu „Karnet”, operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków oraz Krakow Film Commission, operatorem wydarzeń kulturalnych w Kraków Arenie. Dodatkowo administruje punktami sieci informacji miejskiej InfoKraków, a także prowadzi portale Krakow.travel i Kids In Kraków. Krakowskie Biuro Festiwalowe jest również operatorem programu Miasta Literatury UNESCO. Więcej na:www.biurofestiwalowe.pl

 

Wrocław Europejska Stolica Kultury 2016 to nie tylko rozpisany na kilka lat z kulminacją w 2016 roku program wydarzeń artystycznych, festiwali, koncertów i imprez w przestrzeni miejskiej, ale i cały zestaw programów społecznych, kulturalnych i edukacyjnych skierowanych dla mieszkańców Wrocławia. Istotnymi punktami Europejskiej Stolicy Kultury są też inicjatywy wrocławian współtworzących program ESK m.in. przez program mikroGRANTÓW. Nad realizacją planu ESK, wchodzącej w skład strategii rozwoju Wrocławia, pracuje zespół ekspertów, menedżerów, artystów skupionych wokół Biura Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Program imprez konstruują kuratorzy poszczególnych sekcji (architektura, film, literatura, muzyka, opera, sztuki wizualne, teatr, performance), połączeni spójną wizją miasta – tętniącego kulturą forum. Ideą ESK, która jest programem Unii i Komisji Europejskiej, zainicjowanym w 1985 roku przez grecką Minister Kultury Melinę Mercouri, jest wzajemne poznanie, zbliżenie i dialog międzykulturowy Europejczyków. Miasta noszące tytuł ESK przez rok skupiają na sobie uwagę całej Europy. Więcej na: www.wroclaw2016.pl

Dziś punktualnie o godzinie 12 w Sali Obrad Urzędu Miasta Krakowa odbyło się wręczenie fundowanej przez Prezydenta Miasta Krakowa i Marszałka Województwa Małopolskiego Nagrody im. Kazimierza Wyki. Tegorocznym laureatem został krytyk literacki i literaturoznawca Andrzej Mencwel. Uroczystość uświetnił swoją obecnością Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, córki profesora Kazimierza Wyki, a także liczne grono profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego i laureatów nagrody w poprzednich latach.

Urodzony 11 września 1940 roku w Tarnobrzegu Andrzej Mencwel był dyrektorem Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego i  prezesem Polskiego Towarzystwa Kulturoznawczego. Jest członkiem rad naukowych Instytutu Kultury Polskiej i Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych, Rady Towarzystwa Popierania i Krzewienia Nauk, Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, Rad Programowych Instytutu Adama Mickiewicza, Festiwalu Nauki, Centrum Sztuki Współczesnej, Międzynarodowego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka, Association Internationaledes Critiques Litteraires, Kapituły Nagrody Naukowej im. Jerzego Giedroycia; przewodniczący Zespołu Humanistycznego Ministra Edukacji Narodowej. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, w 1976 roku uzyskał stopień doktora za rozprawę o Stanisławie Brzozowskim – „Stanisław Brzozowski. Kształtowanie myśli krytycznej” (1976). W 1990 roku uzyskał habilitację na podstawie książki „Etos lewicy. Esej o narodzinach kulturalizmu polskiego” (1990). Laureat nagrody Polskiego PEN-Clubu im. Jana Strzeleckiego (1998), odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Uniwersytetu Warszawskiego, Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.

Nagroda im. Kazimierza Wyki przyznawana jest w dziedzinie krytyki literackiej, eseistyki i historii literatury. Bardzo wysoko oceniana zarówno przez teoretyków literatury i sztuki, jak i samych twórców, należy obecnie do nielicznych w tym zakresie nagród w Polsce. Ustanowienie nagrody było wyrazem hołdu dla prof. Kazimierza Wyki, wybitnego historyka literatury, krytyka, eseisty, znawcy sztuki, animatora życia kulturalnego, humanisty o niezwykłej energii i artystycznej wyobraźni, twórcy krakowskiej szkoły krytyki. Ideą nagrody jest wyróżnienie wybitnych dokonań literackich i artystycznych twórców, którzy w swojej działalności nawiązują do świata wartości i zakresu zainteresowań prof. Kazimierza Wyki.

Wszystkich wielbicieli dobrej literatury zapraszamy na pierwszą w tym roku Serię Czytań, która odbędzie się czwartek 22 stycznia o 20:00 w Bombie (pl. Szczepański 2/1). Podczas kolejnego spotkania, stanowiącego jednocześnie jedno z wydarzeń Poczytajże! Sławomir Shuty  podzieli się opowiadaniem Huć, Soren Gauger odczyta fragmenty z Nie to/nie tamto, Joanna Dziwak zaprezentuje Nigdy dotąd w Polsce, Łukasz Podgórni przeczyta kilkanaście tekstów wklepanych prosto do fejsa w odpowiedzi na pytanie: O czym teraz myślisz?, a Piotr Marecki przedstawi pierwsze polskie tłumaczenie Zegara światowego Nicka Montforta. Spotkanie poprowadzi Ewelina Sasin. Serdecznie zapraszamy!
Następne spotkanie z cyklu już w lutym, tym razem Serię Czytań poprowadzi Piotr Marecki.

Seria Czytań to kalka z języka angielskiego. Reading series oznacza jednocześnie formę prezentowania literatury i jednoczenia środowisk pisarskich. Najwyższy czas, żeby i „miasto literatury” wypróbowało tę formułę organizowania życia literackiego. Inicjatywa wychodzi ze środowiska redaktorów, redaktorek, aktywistów i aktywistek skupionych wokół wydawnictwa, fundacji, czasopisma i portalu Ha!art.

Krakowska Seria Czytań to organizowane regularnie spotkania, podczas których pisarki i pisarze, eseistki i eseiści, tłumaczki i tłumacze czytają fragmenty swoich utworów. Autorom projektu zależy na stworzeniu stałego forum spotkań, gdzie w roli głównej będzie literatura. Podczas cyklu można będzie posłuchać utworów, nad którymi pisarze jeszcze pracują, najświeższych prac znanych autorek i autorów oraz debiutantów, którzy zostaną wyselekcjonowani przez kuratorki i kuratorów projektu.

Za sprawą internetowej inicjatywy 52 Book Challenge PL 83 tysiące Polaków wyraziło wolę czytania w tym roku co najmniej jednej książki na tydzień. Za sprawą imprezy o nazwie Poczytajże! internetowa społeczność czytelników po raz pierwszy spotka się w realnym świecie, odwiedzając krakowską księgarnię Korporacji Ha!art i kawiarnie Bomba oraz Bunkier Cafe. Partnerami wydarzenia są Kraków Miasto Literatury UNESCO i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Trzydniowa impreza o nazwie Poczytajże!, która odbędzie się od 22 do 24 stycznia tego roku,to wspólna inicjatywa krakowskiej Korporacji Ha!art oraz twórcy internetowej akcji Przeczytam 52 książki w 2015 roku – krakowskiego dziennikarza i startupowca Marcina Gnata.

Krakusie, poczytajże z nami!

Podczas styczniowej imprezy wszyscy chętni będą mogli odwiedzić krakowską księgarnię Korporacji Ha!art (pl. Szczepański 3a, Bunkier Sztuki) by wspólnie zasiąść i poczytać książki. Każdemu spragnionemu nowych lektur czytelnikowi zaoferujemy za 1 grosz (!) książkę z katalogu wydawnictwa, które ma w swoim portfolio takich pisarzy, jak: Jan Krasnowolski, Marta Dzido, Marian Pankowski, Sylwia Chutnik czy Jerzy Franczak. Z kolei na hasło „52 książki” będzie można zakupić nowości wydawnicze Korporacji Ha!art z 40%-owym rabatem od cen okładkowych. Ponadto 100 pierwszych osób, które odwiedzą księgarnię Korporacji Ha!art  będzie mogło odebrać kupon na zniżkę na kawę i zaczytać się na dobre w lokującej się przy Plantach Bunkier Cafe oraz zakupić książki Korporacji Ha!art ze zniżką na kawę w Bombie na placu Szczepańskim.

Bombowa Seria Czytań

W ramach akcji Poczytajże! w czwartek 22 stycznia o 20:00 w klubie Bomba na placu Szczepańskim zorganizowana zostanie Seria Czytań, podczas której fragmenty najnowszych utworów przeczytają krakowscy pisarze Korporacji Ha!art: Sławomir Shuty, Joanna Dziwak, Soren Gauger, Łukasz Podgórni i Piotr Marecki. Zaś w piątek i sobotę (23–24 stycznia) podczas półgodzinnych setów organizowanych w księgarni Ha!art będzie można posłuchać czytających na głos: Tomasza Charnasa, redaktora dzieł Mariana Pankowskiego, Jana Bińczyckiego, który przeczyta fragmenty twórczości Jana Krasnowolskiego oraz organizatorów akcji – Eweliny Sasin i Marcina Gnata, czytających fragmenty utworów, po które aktualnie sięgnęli.


Organizatorami akcji Poczytajże!
Korporacja Ha!art i 52 Book Challenge PL,

Partner: Bomba Na Placu, Bunkier Cafe, Kraków Miasto Literatury UNESCO,

Patronat: Instytut Książki, Krakowskie Biuro Festiwalowe

Patronat medialny: Radio Krk FM, Dziennik Polski, Rita Baum, Fragile, Hipsterski Maoizm.

Na pohybel statystyce

Wyzwanie Przeczytam 52 książki w 2015 roku, motywuje internautów do regularnego czytania przez cały rok. Akcja wystartowała w ostatnich dniach grudnia 2014 roku, w bardzo krótkim czasie stając się najpopularniejszym wydarzeniem tego typu w polskojęzycznej społeczności internetowego serwisu Facebook. Dodając się do grona uczestników, internauci dzielą się swoimi postępami w czytaniu, publikując wrażenia oraz zdjęcia lektur w sieci, motywując się i inspirując wzajemnie do rozwoju. Organizator daje uczestnikom pełną dowolność co do grubości przeczytanych książek oraz ich typu. Obok literatury pięknej i książek naukowych równie mile widziane są powieści fantasy, science fiction czy nawet grubsze powieści graficzne.

Mark Zuckerberg „lubi to!”

Ciekawostkę stanowi fakt, że tydzień po uruchomieniu inicjatywy Przeczytam 52 książki w 2015, gdy zgromadziła ona już ponad 30 tysięcy uczestników, twórca Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił, że w 2015 roku zamierza czytać co najmniej jedną książkę na dwa tygodnie, zaś najbliższe 12 miesięcy obwołał „Rokiem książek na Facebooku” – „Year of Books”.

PROGRAM POCZYTAJŻE!

  • w dniach 22-24 stycznia od godz. 12:00 do 19:00 w księgarni Korporacji Ha!art (pl. Szczepański 3a, Bunkier Sztuki) Krakusie, poczytajże z nami! – wspólne czytanie i możliwość zakupu książki za miedziaka;
  • czwartek, 22 stycznia o godz. 20:00 w Bombie na Placu (pl. Szczepański 2/1) Seria Czytań, fragmenty utworów przeczytają: Sławomir Shuty, Joanna Dziwak, Soren Gauger, Łukasz Podgórni, Piotr Marecki, prowadzenie: Ewelina Sasin;
  • piątek, 23 stycznia o godz. 17:00 i 18:30 w księgarni Korporacji Ha!art (pl. Szczepański 3a, Bunkier Sztuki) Poczytajże mi! fragmenty książek przeczytają organizatorzy wydarzenia, Ewelina Sasin i Marcin Gnat;
  • sobota, 24 stycznia o godz. 15:00 i 16:30 w księgarni Korporacji Ha!art (pl. Szczepański 3a, Bunkier Sztuki) Poczytajże mi!fragmenty książek Jana Krasnowolskiego i Mariana Pankowskiego przeczytają redaktorzy Korporacji Ha!art, Jan Bińczycki i Tomasz Charnas;
  • Podczas akcji Poczytajże! na hasło: 52 książkimożliwość zakupu książek Korporacji Ha!art z 40-procentowym rabatem, 100 kuponów ze zniżką na kawę w Bunkier Cafe do odbioru w księgarni Korporacji Ha!art oraz rabat na zakup książek ze zniżką na kawę w Bombie.

Informacje na temat akcji można znaleźć na stronie www organizatora tutaj.

W 2015 roku dla wszystkich wielbicieli literatury przygotowaliśmy nowe odsłony jednej najpopularniejszych w Polsce akcji wymiany książek. W ubiegłym roku w DŻK wzięło udział łącznie prawie 3 000 krakowian, dzięki którym aż 15 000 książek znalazło nowych właścicieli.  Postaramy się, aby w tym roku rekord został pobity!

Ponownie będziemy przekonywali, że książka jest dobra dla każdego, o każdej porze (wymiana późną porą w ramach „Nocy w Bibliotece”) i przy każdej okazji – również przy jedzeniu (dlatego wszystkich miłośników czytania już teraz zapraszamy na dwie edycje DŻK w ramach Najedzeni Fest!). Będziecie mieli łącznie aż 16 okazji, żeby wymieniać się książkami, w tym tradycyjnie podczas Festiwalu Conrada, Festiwalu Miłosza czy Europejskiego Dnia Języków. Regały Drugiego Życia Książki zagoszczą również na Targach Książki i Wiankach, a także w MOCAKu i Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej. Jedno jest pewne: każda z tegorocznych edycji będzie wyjątkowa!

Zasady udziału w wymianach są proste: wystarczy przynieść co najmniej jedną, a maksymalnie dziesięć książek. Ważne: tomy muszą być w dobrym stanie. Książki wydane przed 1995 rokiem będzie można wymienić tylko na inne książki wydane do 1995 roku. Osoby, które przyniosą nowe książki (wydane po 1995 roku) – mogą wybierać do woli, zarówno spośród nowych, jak i starszych tomów. Zapraszamy do wymiany!

Harmonogram tegorocznych akcji Drugiego Życia Książki:

25 stycznia – Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego

22 lutego – Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego

29 marca  – Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego

24 kwietnia – edycja specjalna w ramach „Nocy w Bibliotece” (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie)

14 – 17 maja – edycja specjalna podczas Festiwalu Miłosza (Centrum Festiwalowe)

31 maja – edycja specjalna z okazji Dnia Dziecka (Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego)

21 czerwca – edycja specjalna w ramach Najedzeni Fest! (Forum Przestrzenie)

21 czerwca – edycja specjalna podczas Wianków w Krakowie (Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego)

2 sierpnia – edycja specjalna w MOCAKu – Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

30 sierpnia – Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego

26 września – edycja specjalna podczas Europejskiego Dnia Języków

4 października – edycja specjalna w ramach Najedzeni Fest! (Forum Przestrzenie)

październik – edycja specjalna podczas Festiwalu Conrada (Centrum Festiwalowe)

22 – 25 października – edycja specjalna podczas Targów Książki (hala EXPO)

29 listopada – Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego

Wpisz szukaną frazę: